REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Remont łódzkiej Ogrodowej. Nowa droga do Manufaktury i zielony skwer

  • Autor: UM Łódź
  • 25 paź 2021 09:40
Remont łódzkiej Ogrodowej. Nowa droga do Manufaktury i zielony skwer
Remont łódzkiej Ogrodowej. Nowa droga do Manufaktury i zielony skwer, fot. UMŁ

Ulica Ogrodowa w Łodzi zostanie przebudowana na całej długości. Teraz przyszła kolej na odcinek między ul. Gdańską i Cmentarną, przy którym znajdują się Muzeum Sztuki, Manufaktura i wejście na Stary Cmentarz. Jak zmieni się Ogrodowa po remoncie?

REKLAMA

Przebudowa 800-metrowego odcinka Ogrodowej między ul. Gdańską i Cmentarną to kolejny - bardzo ważny - etap remontu tej ulicy. Znajdują się tu Muzeum Sztuki, Manufaktura i wejście na Stary Cmentarz.  

- Do końca roku podpiszemy umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg na roboty zostanie ogłoszony w 2022 r. Start prac budowlanych planujemy na początek 2023 roku. To jedna z trudniejszych inwestycji, gdyż wymaga skoordynowania naszych prac z budowaną stacją kolejową Łódź-Polesie - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieni się Ogrodowa?

Przebudowa ulicy będzie kompleksowa. Wymienione zostaną sieci podziemne, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i oświetlenie. Nie zabraknie stylowych elementów małej architektury oraz nowej zieleni. Przy nasadzeniach drzew, krzewów i traw ozdobnych zamontowana zostanie iluminacja. Przejścia dla pieszych będą wyniesione, aby zapewnić bezpieczeństwo i widoczność.

Nowa droga do Manufaktury

Zbudowana zostanie również nowa droga, którą będzie można swobodnie przejechać lub dojść z Ogrodów Karskiego do Manufaktury. Powstanie przy niej zielony, przyjazny dla mieszkańców skwer. Nowa ulica będzie miała szerokość 15 m oraz długość 125 m. Pojawi się tu plac manewrowy i parking.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie