×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Renoma zaprasza na dach do ogrodu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 maj 2019 15:53
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
fot. mat. pras.
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu
Renoma zaprasza na dach do ogrodu

Z początkiem maja na dachu wrocławskiej Renomy pojawiła się wyjątkowa przestrzeń – Urban Garden. Na powierzchni ok. 500 mkw. powstał plenerowy bar, gdzie znajduje się ok. 200 miejsc siedzących i scena, a wszystko w otoczeniu specjalnie zaprojektowanej zieleni. To pierwsze tego typu miejsce na dachu galerii handlowej we Wrocławiu.

REKLAMA

Niezwykły ogród powstał na ósmej kondygnacji Renomy, która jest jednym z najbardziej znanych obiektów wielofunkcyjnych na Dolnym Śląsku. Urban Garden nawiązuje do działającej tu w latach 30. XX wieku restauracji z ogrodem na dachu dawnego domu towarowego Wertheim. Ogólnodostępny Urban Garden odpowiada na potrzeby gości Renomy, mieszkańców miasta oraz podąża za urbanistycznymi trendami największych europejskich miast.

Ogród na dachu Renomy jest w pełni dostosowany do organizacji pełnego wachlarza wydarzeń: koncertów, setów DJ-skich, imprez kulturalnych oraz warsztatów dla dorosłych i dla dzieci. Wśród planowanych działań znajdą się również wydarzenia sportowe i rekreacyjne, m.in. zajęcia jogi, a organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że kalendarz imprez trafi nawet w najbardziej wymagające gusta.

- Ogrody na dachach uprzyjemniają życie mieszkańcom i turystom. Nasz  znajduje się na szczycie perełki wrocławskiej architektury, która po modernizacji pełni nowe funkcje – jest obiektem handlowo-biurowym. Jesteśmy przekonani, że Urban Garden stworzy wartość dodaną dla pracowników i gości Renomy, a także stanie się miejscem relaksu  dla wszystkich tych, którzy zechcą odpocząć w samym centrum miasta w zielonej przestrzeni, z dala od zgiełku, mając nad sobą tylko niebo. Inauguracja nowej przestrzeni przyciągnęła wielu miłośników muzyki, którzy delektowali się majowym wieczorem w rytm koncertu „Renomowany Jazz - mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma.

Urban Garden jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00 – 22:00, a w piątki i soboty - od 12:00 do północy. Wstęp do plenerowego baru jest bezpłatny, jednak z uwagi na bezpieczeństwo obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Działalność ogrodu prowadzona jest zgodnie z ideą eko, przy użyciu biodegradowalnych składników, zachowaniu segregacji odpadów i wykorzystaniu własnego ogródka do uprawy roślin. Twórcy i prowadzący Urban Garden – Michał Zimończyk, Cezary Chrobot oraz Andrzej Bobak – mają na koncie już kilka zrealizowanych z sukcesem projektów, na stałe wpisanych w kulturalno-rekreacyjną mapę Wrocławia. Należą do nich Hot Spot Beach Bar, ZaZoo Beach Bar oraz FoRest Bar.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie