×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Renowacja dworca PKP w Wiśle dobiega końca

  • Autor: PAP
  • 10 gru 2018 13:12
Renowacja dworca PKP w Wiśle dobiega końca
Dworzec w Wiśle. Fot. UM Wisła

Renowacja budynku już się zakończyła. Pasażerowie skorzystają z niego jednak o miesiąc później niż planowano, czyli w drugiej połowie stycznia 2019 r. – powiedział w poniedziałek burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Koszt inwestycji to 6 mln zł.

REKLAMA

Trwają ostatnie prace kosmetyczne wokół dworca, które zostaną zakończone do 15 grudnia. - Czekamy jednak jeszcze na przyłącza. Później musi nastąpić odbiór budynku przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, straż pożarną, sanepid. Termin otwarcia przesunie się na styczeń – powiedział burmistrz.

Tomasz Bujok powiedział, że obiekt będzie czynny przed feriami, gdy do Wisły przyjeżdża wielu turystów, głównie ze Śląska i Mazowsza.

Samorządowiec dodał, że koszt całości zadania wynosi ok. 6 mln zł. Miasto Wisła otrzymało 2 mln zł dotacji z funduszy europejskich.

Prace przy budynku stacji trwają od początku br. Robotnicy wymienili m.in. dach i tynki. Oprócz głównej funkcji dla pasażerów – kas, poczekalni i przechowalni bagażu, planowane jest też stworzenie części usługowej, która obejmowałaby restaurację.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r. Obecnie należy do samorządu, który odkupił go od kolei. Jak podkreślił burmistrz, miasto turystyczne potrzebuje stacji, w której podróżni będą mogli się schronić, a zarazem nie będzie szpeciła krajobrazu. Remont przeprowadza konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki.

Modernizacja dworca to druga duża inwestycja samorządu w tej kadencji. Na początku grudnia ub. r. miejska spółka Baseny Wisła podpisała umowę z wykonawcą gruntownej modernizacji „parku kąpielowego” w centrum miasta. Szacunkowy koszt wynosi ponad 15 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie