Restauracja Kalaya według koncepcji Lange ProjektPropertydesign.pl - 19-10-2015 15:57


Restauracja Kalaya to nowy punkt na gastronomicznej mapie Warszawy. Projekt lokalu powstał na deskach pracowni Lange Projekt, a generalnym wykonawcą była firma Xplan.

Trzypoziomowy lokal o powierzchni 240 mkw. będzie oferował przysmaki kuchni australijskiej.  Gości powitają oryginalne wnętrza, które w rustykalny sposób kojarzą się z piaskiem, ciepłem i bezdrożami Australii.

Do budowy barów użyto między innymi patynowanej stali i blachy falistej, patynowane elementy pojawiają się również w innych miejscach restauracji, metodę tę wykorzystano również do obróbki krzeseł i hokerów, które zdobią wnętrza. W restauracyjnych łazienkach znalazły się natomiast ręcznie robione, ceramiczne umywalki. Charakterystycznym elementem tego wnętrza jest również wykorzystanie płytek imitujących cegłę, ale w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Białe i czarne kafelki położono na ścianach za barami, natomiast płytki imitujące czerwoną cegłę znalazły się w częściach jadalnianych restauracji. Podłogi oraz schody w lokalu zostały wyłożone dębowymi panelami.