Retail designing w wykonaniu pracowni Bulanda, Mucha Architekcipropertydesign.pl - 18-07-2017 15:23


W Hali Gwardii w Warszawie trwają przygotowania do otwarcia. Obiekt ruszy już we wrześniu. Wizualną stronę aranżacji hali opracował Włodzimierz Mucha z pracowni Bulanda, Mucha Architekci. Do współpracy zaprosił swoją córkę - Anitę Muchę, architekt specjalizującą się w retail designingu.

– Projekt stanowi w pewnym sensie scenografię, ponieważ jest to propozycja zagospodarowania Hali Gwardii na okres najwyżej trzech lat. Nazwałbym tę koncepcję poligonem, na którym można zobaczyć, co ten budynek powinien mieć i co jest dla niego najlepsze – tłumaczy Włodzimierz Mucha.

Aranżacja jest prosta i mobilna. – Przestrzeń jest największą wartością tego miejsca, dlatego wystrój musi być ruchomy, żeby w zależności od organizowanych eventów można go było zmienić – podkreśla architekt.

Leitmotivem są wiszące przy suficie billboardy przedstawiające archiwalne zdjęcia bokserów, podopiecznych trenera Feliksa Stamma. Czarno-białe fotografie nawiązują do bokserskich zmagań, z których słynęła Hala Gwardii, ale też organizują kolorystykę wnętrza, w którym istotna jest gra czerni z bielą.

– Oryginalne ramy witryn aneksów sklepowych raziły, bo były niebieskie, więc zmieniliśmy je na czarne. Stoły są z jasnej, lekko przybielonej płyty drewnianej. Dzięki temu wyglądają bardziej szlachetnie i ładnie się komponują z czernią profili oraz słupów – opisuje Włodzimierz Mucha.

Stoiska handlowe i tak będą się różniły, ponieważ każde wyeksponuje inne towary. – Stworzą naturalny koloryt targowiska. Jednak ich jednakowe fronty zdyscyplinują wizualnie układ i pozwolą uniknąć efektu jarmarku – uważa architekt.

Obecnie w Hali Gwardii najemcy dekorują swoje boksy. – Ich lista nie jest jeszcze zamknięta, za to komercjalizację części restauracyjnej właściwie zakończyliśmy – mówi Krzysztof Cybruch, który razem z Robertem Bajem, założył firmę CBR Events. Spółka wygrała ogłoszony przez stołeczny ratusz konkurs na trzyletni najem hali.

Więcej o inwestycji