×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja fortu Borek z dofinansowaniem

  • Autor: www.krakow.pl
  • 02 sie 2018 14:17
Rewitalizacja fortu Borek z dofinansowaniem
fot. foter

Rozpoczął się kolejny etap prac przy Forcie Borek. W ostatnim tygodniu lipca nastąpiło wprowadzenie wykonawcy na obiekt. Prace potrwają do 30 listopada, a ich wykonawcą jest krakowska firma DeS, która już wcześniej prowadziła roboty rewitalizacyjne przy Forcie Borek.

REKLAMA

Obecny etap rewitalizacji obejmie m.in. rekonstrukcję tzw. muru Carnota, usytuowanego na wysokości kaponiery zapola, dokończenie odwodnienia fortu i położenie  posadzek technicznych we wszystkich pomieszczeniach budynku koszarowego. W planach jest także wykonanie kanałów technicznych pod instalacje, odtworzenie kominów wentylacyjnych na dachu fortu oraz budowa instalacji wodnej i sanitarnej. Zostanie zrekonstruowana brama wejściowa, która będzie równocześnie wejściem do holu zaplanowanej, nowej sali wielofunkcyjnej.

Prace możliwe są dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Ich łączny koszt to 1 678 811,83 zł. 

Możliwe będzie również kontynuowanie prac rewitalizacyjnych Fortu Borek. Stanie się tak dzięki unijnemu dofinansowaniu. W lipcu tego roku zadanie „Restauracja wraz z adaptacją obiektu fortecznego na siedzibę podmiotów kultury na bazie nieruchomości zabudowanej Fortem nr 52 „Borek”” zostało wybrane do dofinansowania w maksymalnej kwocie 7 998 624,93 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie