×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Gdańska: na Oruni powstanie dom sąsiedzki

  • Autor: PAP
  • 31 mar 2021 10:56
Rewitalizacja Gdańska: na Oruni powstanie dom sąsiedzki
W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska na Oruni powstanie dom sąsiedzki. fot. Shutterstock

W połowie 2022 r. na Oruni powstanie Dom Sąsiedzki. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska.

REKLAMA

  • W połowie 2022 r. w Gdańsku-Oruni powstanie Dom Sąsiedzki.
  • Inwestycja jest elementem Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska.
  • Inwestycję, na zlecenie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud Gdańsk.
  • Koszt prac wyniesie ponad 8 mln zł.

Przeczytaj także >> W Gdańsku z modułów powstanie dom dla matek samotnie wychowujących dzieci

O podpisaniu umowy z wykonawcą na budowę Domu Sąsiedzkiego przy ul. Dworcowej 11 poinformowała we wtorek Aneta Niezgoda z biura komunikacji społecznej DRMG.

Obiekt powstanie jako m.in. siedziba domu sąsiedzkiego oraz wsparcia podwórkowego. Wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Sąsiedzki podzielony będzie na dwie bryły A i B połączone łącznikiem. Montaż windy umożliwi poruszanie się po obiekcie osobom z ograniczoną mobilnością.

Inwestycja obejmie budowę budynku użyteczności publicznej wraz z wykonaniem nowego zagospodarowania terenu wokół obiektu. Powstaną nowe miejsca parkingowe, plac zabaw, boisko do gry w koszykówkę. Przy południowej granicy działki zlokalizowana została przestrzeń przeznaczona na ogród warzywny. Przewidziano miejsce do grillowania. Nie zabraknie także ławek i stojaków na rowery.

Inwestycja jest elementem Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska.

To kolejne zadanie w ramach tego przedsięwzięcia na gdańskiej Oruni. Przy ul. Gościnnej trwa, koordynowana przez DRMG, adaptacja dawnego ratusza. Jego przebudowa kosztować będzie niecałe 6 mln złotych i zakończy się w III kwartale 2021 r. Zakończono już natomiast prace związane z zagospodarowaniem dwóch skwerów przy ul. Gościnnej i Związkowej.

Program Rewitalizacji współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zrewitalizowane zostaną cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem. Część kosztów inwestycji zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Koordynatorem rewitalizacji czterech dzielnic Gdańska jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu, oprócz DRMG, realizują także Gdańskie Nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ je/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie