REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Kamionka i budowa centrum kultury w planach Trzaskowskiego

  • Autor: PAP
  • 07 wrz 2018 09:16
Rewitalizacja Kamionka i budowa centrum kultury w planach Trzaskowskiego
fot. Walter Herz

Budowę obwodnicy śródmiejskiej w tunelu pod rondem Wiatraczna, rewitalizację Kamionka i budowę nowego centrum kultury zaproponował mieszkańcom Pragi Południe kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

REKLAMA

Wiceszefowa sztabu wyborczego Trzaskowskiego Aleksandra Gajewska wyjaśniła dziennikarzom, że konferencję prasową na Kamionku zorganizowano po to, aby pokazać "przykład rewitalizacji budynków komunalnych". "Jakość życia jest dla nas bardzo istotna" - podkreśliła.

Za jedną z najważniejszych propozycji dla Pragi Południe z programu "18 dzielnic - jedna Warszawa" Trzaskowski uznał budowę obwodnicy śródmiejskiej, poprowadzonej w tunelu pod rondem Wiatraczna.

"To jest sprawa niesłychanie istotna, która pomoże rozwiązać wiele problemów komunikacyjnych całej Warszawy, ale również Pragi Południe" - podkreślił kandydat PO i Nowoczesnej na włodarza stolicy.

Towarzyszący Trzaskowskiemu wiceburmistrz Pragi Południe Jarosław Karcz dodał, że w projekcie obwodnicy Śródmieścia mają być uwzględnione "właściwie w większości" postulaty mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji społecznych. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o "bezkolizyjne skrzyżowania przy ul. Grenadierów, osłony dźwiękochłonne w okolicy ul. Wiatracznej oraz dodatkowe przejścia dla pieszych".

Drugą "sztandarową" propozycją Trzaskowskiego dla tej dzielnicy jest poprawa warunków w mieszkaniach komunalnych poprzez rewitalizację Kamionka oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej ponad 50 budynków.

Trzecią propozycją Trzaskowskiego jest budowa przy ul. Grochowskiej "Sinfonii Varsovia", czyli centrum kultury, które miałoby być oddane do użytku w 2024 r. W jego ocenie to "jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych w Warszawie". Jak dodał, "po tej stronie Wisły (…) to będzie jeden z tych projektów, z którego będzie dumna cała Warszawa i bardzo się cieszę, że on będzie realizowany nieopodal".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie