REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja nabrzeża Wisły w Płocku z unijnym dofinansowaniem

  • Autor: PAP
  • 29 sie 2018 16:30
Rewitalizacja nabrzeża Wisły  w Płocku z unijnym dofinansowaniem
fot. foter

Blisko 20 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma realizowany w Płocku od 2017 r. projekt rewitalizacji nabrzeża Wisły, w tym budowa promenady i portu jachtowego. Inwestycja, której wartość to 31,8 mln zł, powinna być gotowa w grudniu tego roku.

REKLAMA

Decyzję o wsparciu rewitalizacji nabrzeża wiślanego w Płocku środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, podjął zarząd województwa mazowieckiego - poinformował w środę mazowiecki urząd marszałkowski.

Kompleksowy remont i modernizacja nabrzeża Wisły w Płocku rozpoczęła się jesienią 2017 r. W ramach inwestycji powstaje m.in. położna na nadrzecznym bulwarze promenada, "skwer biznesu" z fotelami i ławkami wyposażonymi w przyłącza USB oraz nowy port jachtowy. Wykonawcą przedsięwzięcia jest wybrana w przetargu spółka PORR.

"Inwestycja powinna zakończyć się do 30 listopada, a jej odbiór planowany jest na grudzień" - powiedział w środę PAP Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta.

Remont i modernizację wiślanego nabrzeża płocki Urząd Miasta rozpoczął jesienią 2017 r. z wykorzystaniem środków własnych, licząc, że po uzyskaniu unijnej dotacji część przeznaczonych na zadanie funduszy wróci do budżetu miasta - w lipcu 2017 r. płoccy radni zwiększyli pulę 27 mln zł na rewitalizację nabrzeża o 4,5 mln zł.

Rewitalizacja płockiego nabrzeża wiślanego została wcześniej wpisana do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli instrumentu, który jako autorski projekt samorządu Mazowsza, zaakceptowany przez Komisję Europejską, zakłada równomierny rozwój województwa poprzez realizację inwestycji o znaczeniu subregionalnym.

W 2014 r. władze Płocka oraz jedenastu okolicznych samorządów podpisały porozumienie w sprawie RIT, który wtedy określany był jako Regionalny Instrument Terytorialny. Do RIT wpisano w sumie kilkanaście większych i mniejszych inwestycji, jak np. dokończenie budowy obwodnicy Płocka czy budowę ścieżek rowerowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie