REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja ośrodka Moczydło postępuje

  • Autor: UM Warszawa
  • 30 kwi 2018 12:32
Rewitalizacja ośrodka Moczydło postępuje
Fot. UM Warszawa E. Lach

Po rozbiórce niecki basenu głównego i brodzika rewitalizacja ośrodka Moczydło, największego w Warszawie kompleksu basenów odkrytych oraz boisk wielofunkcyjnych, wkroczyła w kolejny etap.

REKLAMA

Kontynuujemy program kompleksowej modernizacji siedmiu miejskich ośrodków sportu, który prężnie realizujemy od zeszłego roku. Cieszę się, że przywracamy warszawiakom kolejne miejsca rekreacji, w których mogą nie tylko odpocząć i dobrze się bawić, ale również zadbać o swoją aktywność fizyczną – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Na początku kwietnia w ośrodku Moczydło zakończyła się rozbiórka niecki basenu głównego i brodzika oraz prace demontażowe nawierzchni ciągów pieszych i kanalizacji sanitarnej. Przygotowany został również wykop pod basen rekreacyjny. Obecnie trwają pracę związane ze zbrojeniem i wylewaniem fundamentów pod konstrukcję niecki basenu. Wylano już fragmenty ław od strony nowej atrakcji wodnej – wave ball. Tym wszystkim działaniom towarzyszą również roboty przy podziemnych komorach technologicznych (sieć kanalizacyjna), a także prace przygotowawcze pod montaż rur sieci wodociągowej.

Zmiany na „Moczydle”

Przypomnijmy, że rewitalizacja „Moczydła” zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zespół zjeżdżalni wodnych oraz inne urządzenia wodne, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball. Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się również brodzik i strefa placu wodnego z licznymi atrakcjami dla dzieci.

W centralnej części powstanie plaża. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne obejmują także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Ośrodek Moczydło to wyjątkowe miejsce na sportowo-rekreacyjnej mapie Warszawy. Basen olimpijski z ośmioma torami, duży basen rodzinny z trzema zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia gigant o długości 70 metrów tworzą największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Kilka lat temu został wyremontowany basen sportowy, a boisko do piłki nożnej, nowe toalety i przebieralnie powstały z myślą o Euro 2012. Obecnie trwa remont basenu rekreacyjnego, którego historia sięga lat 60-tych ubiegłego stulecia.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25 995 000,85 zł brutto. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do końca października 2018 r.

Modernizujemy miejskie ośrodki sportu

Trwa kompleksowa modernizacja siedmiu miejskich ośrodków sportu. Warszawiacy już mogą korzystać z nowej pływalni w ośrodku „Inflancka”. Obiekt przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Oprócz nowoczesnej stacji uzdatniania wody i systemu wentylacji, podnoszących komfort użytkowania pływalni, na odwiedzających czekają również nowe wodne atrakcje, a to jeszcze nie koniec zmian. Jeszcze w tym roku oferta ośrodka poszerzy się o kompleks saun.

Rozbudowywane są również atrakcje Parku Kultury w Powsinie. Na jego terenie pojawiły się elementy małej architektury, od początku roku mieszkańcy mogą korzystać z dwóch nowych kortów tenisowych, teraz trwają prace przy placu zabaw, a przed nami jeszcze modernizacja basenu i placu gier z mini golfem.

Tempa nabierają również działania prowadzone w pozostałych stołecznych ośrodkach sportowych. W kwietniu br. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla modernizacji ośrodka „Namysłowska”, który czeka teraz wybór wykonawcy. Zakres prac jest bardzo szeroki. Dzięki przebudowie miejsce to zyska nowe funkcje rekreacyjno-sportowe. Oprócz dobrze znanych warszawiakom basenów, powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe lodowisko, które latem będzie wykorzystywane przez rolkarzy.

Nowości czekają również na miłośników sportów zimowych. Od początku kwietnia trwają prace związane z montażem nowej maty zjazdowej w ośrodku „Szczęśliwice”. Unowocześniona zostanie też drewniana konstrukcja tarasu widokowego w górnej części stoku oraz stacja górnej kolei krzesełkowej, a to nie wszystko. Trwa przetarg na wykonawcę kolejnego etapu modernizacji, obejmującej remont budynku ośrodka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie