REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Parku Kultury w Powsinie wkracza na nowy etap

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 lip 2018 15:40
Rewitalizacja Parku Kultury w Powsinie wkracza na nowy etap
fot. unsplash

Park Kultury w Powsinie przechodzi kompleksową rewitalizację. Trwają prace przy placu gier i torze do mini golfa, mieszkańcy już mogą korzystać z nowych kortów tenisowych i placu zabaw, a to nie wszystko. Nadszedł czas na modernizację sezonowego basenu. Trwa przetarg na wybór wykonawcy tych prac.

REKLAMA

- Szukamy wykonawcy basenu i zespołu brodzików w Parku Kultury w Powsinie. To jeden z elementów kompleksowej modernizacji tego lubianego przez warszawiaków miejsca rekreacji. Prace mają zostać wykonane pomiędzy wrześniem 2018 roku, a czerwcem 2019 roku, aby nie zabierać mieszkańcom możliwości korzystania z plenerowego basenu w sezonie letnim – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i dodaje - Dodatkowo, odpowiadając na potrzeby warszawiaków, teren wokół basenu zostanie powiększony o około 600 m2 trawiastej przestrzeni, przeznaczonej do wypoczynku na świeżym powietrzu.

W ramach remontu przebudowane zostaną niecki basenu i brodzika, pojawi się również zjeżdżalnia i wodny plac zabaw. Gruntowna modernizacja czeka też budynek szatni, w którym pojawią się nowe przebieralnie, szafki i prysznice. Teren rekreacyjny zostanie wzbogacony o małą architekturę i miejsca wypoczynku, m.in. kosze plażowe, stałe leżanki, stoły piknikowe, miejsca do przewijania dzieci, małą piaszczystą plażę, pergole z zacienionymi przestrzeniami do siedzenia, a także parking rowerowy i suchy plac zabaw.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę modernizacji otwartego basenu i zespołu brodzików wraz z infrastrukturą w Parku Kultury w Powsinie. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 3 sierpnia br. do godz. 8.15, w sekretariacie Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1). Podstawowym kryterium ich oceny jest cena, która w 60 proc. będzie stanowić o wyborze wykonawcy. Pozostałe punkty można uzyskać za wydłużenie podstawowego okresu gwarancji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie