REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja piotrkowskiego Podzamcza z sukcesem

  • Autor: PAP
  • 22 mar 2018 12:19
Rewitalizacja piotrkowskiego Podzamcza z sukcesem
fot. shutterstock

W sumie ponad 100 mieszkań ma być oddanych do użytku w jednej z najstarszych części Piotrkowa Trybunalskiego - Podzamczu. To efekt rewitalizacji tej części miasta, która ma ten obszar zamienić w teren atrakcyjny dla inwestorów i mieszkańców.

REKLAMA

Poinformował o tym PAP Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak przypomina, że miasto chce z Podzamcza uczynić m.in. atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. "Będziemy to robić nie tylko poprzez budowę nowych budynków, ale także poprzez adaptację mieszkań w odnawianych kamienicach znajdujących się w kwartale ulic: Starowarszawska, Jerozolimska, Garncarska i Zamurowa. Łącznie do użytku piotrkowian już oddaliśmy bądź oddamy w najbliższych miesiącach ponad 100 mieszkań" - mówi.

Zapewnia, że nowo budowane budynki zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Podobnie będzie w kamienicach, które przejdą modernizację.

Prezydent przypomniał, że budowa nowych kamienic, rewitalizacja istniejących budynków, przebudowy i modernizacje mediów oraz uliczek, budowa nowoczesnego centrum nauki i kultury na pl. Pofranciszkańskim - to wszystko jest elementem planu związanego z projektem "Młode - Stare Miasto" mającym na celu przywrócenie świetności najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego.

Jednym z nowych obiektów jest budynek u zbiegu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej. Znajdzie się tu 31 mieszkań, które zostaną wyposażone "pod klucz". Dodatkowo na parterze będą trzy lokale usługowe.

Andrzej Lasek, właściciel firmy, która realizuje inwestycję zapewnia, że przebiega ona zgodnie z harmonogramem. Prace rozpoczęły się od wyburzenia znajdującej się w tym miejscu kamienicy. Następnie przeprowadzono prace archeologiczne, a w najbliższym czasie rozpocznie się wykonywanie pali, które utwardzą podłoże pod ławę fundamentową. Podkreśla, że w tym roku budynek ma być gotowy w stanie surowym zamkniętym, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynku latem 2019 roku.

Podzamcze to najstarszy obszar Piotrkowa Trybunalskiego, położony w sąsiedztwie najcenniejszego miejskiego zabytku - Zamku Królewskiego pochodzącego z XVI w. Plany samorządu zakładają przywrócenie tej okolicy utraconych w ciągu ostatnich lat funkcji społeczno-gospodarczych i zamienienie jej w teren atrakcyjny dla inwestorów, mieszkańców i turystów.

Koszt rewitalizacji Podzamcza pod hasłem "Młode - Stare Miasto" oszacowano na 28 mln zł. Około 22 mln zł miasto dostanie z unijnego dofinansowania. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie