×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Placu Słowiańskiego w Legnicy. Będzie oszczędniej

  • Autor: UM Legnica
  • 06 kwi 2022 14:20
fot. shutterstock

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Władze miasta poszukują wykonawcy rewitalizacji placu. Miasto ogłosiło już drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy. Pierwszy został unieważniony z powodu ograniczonych możliwości zamawiającego. Wpłynęła wówczas jedna oferta na kwotę około 38 mln zł, a miasto ma na ten cel 25 mln zł.

REKLAMA

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik” - podaje oficjalni portal miejski Legnicy.

W budżecie na tę inwestycję zaplanowano wydać 25 mln zł. Legnica z Rządowego Programu Polski Ład otrzymała na dofinansowanie tej inwestycji 23 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie