REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Starego Rynku w Łodzi. Zaglądamy na plac budowy

  • Autor: Łódź.pl
  • 23 maj 2022 13:05
Rewitalizacja Starego Rynku w Łodzi. Zaglądamy na plac budowy
Rewitalizacja Starego Rynku w Łodzi, fot. Łódź.pl, www.lodz.pl / Stefan Brajter

Portal Łódź.pl opublikował najnowsze zdjęcia z placu budowy Starego Rynku w Łodzi. Sprawdziliśmy, jak przebiega remont.

REKLAMA

W Łodzi trwa odnowa Starego Rynku. Rynek, który w Łodzi był od początków miasta, ale został jednak zapomniany i zaniedbany teraz ma się zmienić w modną i atrakcyjną przestrzeń miejską, pełną klimatycznych kawiarenek i atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Nowy Stary Rynek

Stary Rynek po generalnym remoncie zobaczymy pod koniec 2023 roku. Jak zmieni się Stary Rynek w Łodzi? Zlikwidowane zostaną stopnie, wymieniona nawierzchnia, a w centrum pojawią się dwie podświetlane fontanny. Oprócz tego po dwóch stronach rynku, wschodniej i zachodniej, mają powstać zadaszone miejsca do handlu. Od strony ul. Nowomiejskiej pojawią się nowe drzewa, które dadzą cień mieszkańcom odpoczywającym na ławeczkach lub drewnianych siedziskach na skrajach kwater otaczających drzewa.

Jak informuje Łódź.pl, obecnie trwają prace pod instalacje wodno-kanalizacyjne (przyłącza do straganów i fontanny). Już została wykonana deszczówka wraz ze zbiornikami przelewowymi oraz studnia wodomierzowa.

Po zakończeniu prac branży sanitarnej wykonawca rozpocznie kolejne roboty ziemne i elektryczne, a w dalszej kolejności roboty żelbetowe wraz z wykonaniem nawierzchni placu.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie