REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja Warszawy: ruszyły konsultacje społeczne

  • Autor: UM Warszawa
  • 11 paź 2021 15:37
Rewitalizacja Warszawy: ruszyły konsultacje społeczne
M.st. Warszawa pracuje nad nowym programem rewitalizacji miasta. fot. Shutterstock

Jak podaje UM Warszawa, rozpoczęły się prace nad gminnym programem rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy. W piątek, 8 października ruszyły konsultacje społeczne dotyczące nowego programu rewitalizacji miasta.

REKLAMA

M.st. Warszawa pracuje nad nowym programem rewitalizacji miasta. Na początek zostaną określone granice obszaru, który jest zdegradowany i wymaga wsparcia w pierwszej kolejności. 

Przeczytaj także >> Kuryłowicz & Associates z projektem w duchu postindustrialnego modernizmu

- Zakończyliśmy prace nad określeniem obszaru zdegradowanego w Warszawie. Obszar obejmujący 3 dzielnice: Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek został wyznaczony jako obszar rewitalizacji, który zostanie objęty działaniami w ramach nowego programu. Chcemy skorzystać z narzędzi, jakie daje ustawa o rewitalizacji z 2015 roku i w kolejnych miesiącach wyznaczyć nowe cele oraz priorytety GPR 2030 – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra. - Cały czas realizujemy i kończymy projekty Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku – dodała.

Program na lata 2015-2022, którego celem była rewitalizacja części prawobrzeżnej Warszawy dobiega końca. Wciąż jednak w tej części miasta są rejony, które potrzebują dodatkowego miejskiego wsparcia, aby podnieść komfort życia ich mieszkańców i wyrównać ich szanse względem pozostałych warszawiaków. Ponadto regulacje prawne z 2015 roku umożliwiają wykorzystanie nowych narzędzi, które pozwolą na bardziej uporządkowaną zabudowę mieszkaniową zapewniającą wygodny dostęp do żłobków, szkół czy terenów zielonych.

Rozpoczynające się konsultacje społeczne na pierwszym etapie dotyczą tylko wyboru obszaru, który zostanie objęty planowanym programem. Natomiast w kolejnych krokach m.st. Warszawa wspólnie z mieszkańcami zdecyduje o szczegółach programu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie