×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta w Miechowie

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  • 12 mar 2020 12:09
Rewitalizacja ścisłego centrum Miechowa, w tym przede wszystkim dwóch reprezentacyjnych placów miejskich: płyty Rynku oraz placu Tadeusza Kościuszki i uczynienie z nich atrakcyjnych i nowocześnie urządzonych wnętrz urbanistycznych, fot. Bruno Cervera / Unsplash

Już wkrótce zabytkowe centrum Miechowa zyska nowy blask. W planach zrewitalizowanie przestrzeni publicznej centrum i nadanie jej nowych funkcji.

REKLAMA

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Miechowie odbyła się uroczystość przekazania listu intencyjnego na realizację projektu: „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta w Miechowie”.  Przedmiotem projektu jest rewitalizacja ścisłego centrum Miechowa, w tym przede wszystkim dwóch reprezentacyjnych placów miejskich: płyty Rynku oraz placu Tadeusza Kościuszki i uczynienie z nich atrakcyjnych i nowocześnie urządzonych wnętrz urbanistycznych. Działaniom tym towarzyszyć będzie estetyzacja układu komunikacyjnego ulic prowadzących do Rynku, tak aby całość tworzyła jednolitą i spójną całość, co do przyjętych rozwiązań materiałowych, estetycznych i elementów małej architektury. Przebudowana zostanie nawierzchnia placów, chodników i dróg w modernizowanej przestrzeni oraz zrewitalizowana zieleń. Powstaną ogrody sensoryczne, pojawia się także nowe trawniki i drzewa.

Łączna wartość projektu wynosi prawie 5 mln zł - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie