Rewolucja przy Dworcu Centralnym. Piesi górą!UM Warszawa - 23-09-2016 10:18


To już pewne, że będą przejścia dla pieszych przez Aleje Jerozolimskie w Warszawie - zapowiada warszawski magistrat.

Jeszcze tej jesieni na skrzyżowaniu ul. E. Plater i Alej Jerozolimskich pojawią się zebry. Ogłoszony został przetarg na przebudowę tego skrzyżowania.

- Zarząd Dróg Miejskich przygotował projekt dwóch naziemnych przejść dla pieszych przy Dworcu Centralnym – jedno  przez Aleje Jerozolimskie wzdłuż  ul. Emili Plater po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater wzdłuż Alej po północnej stronie skrzyżowania. - Chcemy likwidować bariery dla pieszych, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie ruch pieszy powinien być uprzywilejowany – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. - Dlatego jeszcze w tym roku skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i E. Plater się zmieni.

Jak informuje stołeczny ratusz, nowe przejścia będą miały azyle między jezdniami, będzie można także dojść  na przystanek tramwajowy w kierunku pl. A. Zawiszy.  Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe.  W kierunku północnym połączą się z pasami rowerowymi na ul. Emili Plater, zaś na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów.

ZDM właśnie ogłosił przetarg na wykonanie przejść i nowej organizacji ruchu. Wykonawca będzie miał czas do 15 grudnia.