Riegler Riewe Architekci pracują nad projektem Bulwaru Filadelfijskiego w ToruniuUM Toruń - 30-11-2016 10:49


Kolorowe łąki kwietne, ciągi spacerowe i urządzenia do zabawy i treningu - to tylko niektóre z elementów projektu nowej przestrzeni Bulwaru Filadelfijskiego. Projektanci z katowickiej firmy Riegler Riewe Architekci zaprezentują efekt swoich prac nad projektem zagospodarowania toruńskiego bulwaru.

Pracownia Riegler Riewe Architekci została wybrana do opracowania projektu w wyniku konkursu architektonicznego, rozstrzygniętego w 2014 roku, w którym brało udział aż 69 zespołów projektowych z Polski i z zagranicy. Propozycja Riegler Riewe Architekci w niewielkim stopniu ingeruje we współgrający z toruńską starówką wygląd Bulwaru Filadelfijskiego.

Jak informuje oficjalny portal miejski Torunia, nowe zagospodarowanie przestrzeni podkreśla swoją prostotą prestiż miejsca i czyni go atrakcyjną przestrzenią rekreacji dla mieszkańców we wszystkich porach roku. Rozległe trawniki zapraszają do różnorodnych aktywności, a projektowane na skarpach pasma roślinności, których charakter ulegać będzie zmianie w ciągu roku, komponują się doskonale z gotycką panoramą Torunia. Przewidziano również miejsca na pawilony usługowe: kawiarnie, wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego, toalety, kiosk oraz tarasy oferujące widok na Wisłę.

Podczas projektowania uwzględniono m.in. propozycje mieszkańców składane podczas prowadzonych w 2011 roku konsultacji społecznych dotyczących nowego zagospodarowania przestrzeni Bulwaru Filadelfijskiego.