×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Robert Majkut: Musimy coś zmienić i ta zmiana musi być absolutnie radykalna!

  • Autor: propertydesign.pl
  • 30 lis 2018 18:40
Robert Majkut: Musimy coś zmienić i ta zmiana musi być absolutnie radykalna!
Robert Majkut, fot. PTWP

Jak często zastanawiają się Państwo, jak design, który tworzycie, wpływa na naturalne środowisko? Jeśli wierzyć naukowcom, zostało nam kilkanaście lat, żeby radykalnie zmienić nasze postawy konsumenckie - inaczej czeka nas wielka katastrofa! - mówi architekt i designer Robert Majkut. Co designerzy mogą zdziałać dla lepszego świata? O tym już 6 grudnia w trakcie sesji inaugurującej Forum Dobrego Designu 2018.

REKLAMA

- Za 26 lat, jeśli tempo zmian będzie takie jak dziś, nie będzie ani jednego dzikiego zwierzęcia - przestrzega Robert Majkut. - Musimy coś zmienić i ta zmiana musi być absolutnie radykalna - dodaje.

Robert Majkut wraz z dziennikarką Anną Senkarą będzie moderatorem sesji dyskusyjnej, która otworzy tegoroczne Forum Dobrego Designu pt. "Design – z miłości do innowacji i natury".

Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Design odpowiedzialny – jak go wdrażać w życie? Jak tworzyć produkty z metką eko?
O tym będą rozmawiać:
Krzysztof Chróścielewski, kierownik Katedry Wzornictwa, Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, designer
Adital Ela, designer, założycielka, CEO, CRIATERRA Earth Technologies
Jerzy Łątka, architekt, założyciel pracowni Archi-tektura
Łukasz Nowacki, eko-designer, prezes, Fundacja Transformacja, dyrektor zarządzający, Polski Instytut Badawczy Permakultura
Tomek Rygalik, designer, założyciel marki TRE
Rick Tegelaar, designer, Atelier Rick Tegelaar, Holandia
Umut Yamac, architekt, designer, Wielka Brytania

Robert Majkut - wizjoner, designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant cenionej na świecie marki Whaletone Ltd. Robert Majkut był wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie, m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”, jedna z najbardziej kreatywnych osobowości w Polsce wg magazynu Brief, utytułowany polski designer, ekspert w prestiżowej grupie THINKTANK, laureat nagrody European Property Awards 2015–2016 oraz w 2016 -2017, wykładowca i felietonista.

Zarejestruj się: www.forumdd.pl

Zrównoważone projektowanie, zrównoważona architektura - o tym także w trakcie 4 Design Days

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie