×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rosyjska Dolina Krzemowa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 cze 2018 13:00
Rosyjska Dolina Krzemowa
Inwestycja Sberbank fot. Zaha Hadid Architects

Skolkovo to nowe technologiczne serce Moskwy zwane rosyjską Doliną Krzemową. To tu powstają kolejne ultranowoczesne parki technologiczne. Jedną z najnowszych inwestycji jest Sbierbank Technopark zaprojektowane przez pracownię Zaha Hadid Architects.

REKLAMA

Sbierbank został założony w 1841 r. Nadal jest liderem bankowości w Rosji. W Skolkovie planuje budowę supernowoczesnego parku technologicznego. Na 262 tys. mkw. aż 17 tys. osób będzie pracować w działach informatycznych i marketingu Sbierbanku. W inwestycji zaprojektowanej przez Zaha Hadid Architects znajdą się laboratoria i instytut innowacji rozwijający badania m.in. z zakresu IT.

Rosyjska awangarda

Kilka lat temu pracownia Zaha Hadid Architects zajęła I miejsce w konkursie na projekt Sbierbank Technopark. Projekt powstał jeszcze za życia Zahy Hadid, która była zafascynowana rosyjską awangardą. Koncepcja rosyjskiej awangardy, że sama przestrzeń może być zniekształcona po to, aby uzyskać dynamikę oraz złożoność bez utraty spójności i ciągłości był dla niej odkrywczy. W projekcie dla Sbierbank Technopark widać wyraźny wpływ rosyjskiej awangardy.

Inwestycja Sbierbank Technopark powstaje w Skolkovie, czyli w nowym centrum Moskwy, które uważane jest za rosyjską Dolinę Krzemową. To właśnie w tym miejscu powstaje najwięcej nowych siedzib firm z branży najnowszych technologii, IT, ale również z sektora energetycznego i kosmicznego. To tu mają powstawać przełomowe technologie dla Rosji.

Projekt Sbierbank Technopark w Moskwie uzyskał właśnie pozwolenie na budowę. - Bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla tego ambitnego projektu - skomentował Christos Passas, dyrektor projektu w Zaha Hadid Architects. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy, który podejmie się budowy spektakularnej inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie