Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury musi opuścić lokal w GdańskuPAP - 07-03-2022 14:01


Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury musi opuścić zajmowany w Gdańsku budynek do 18 marca 2022 roku.

"Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wezwaliśmy Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury do niezwłocznego opuszczenia lokalu przy ul. Długiej 35. O dalszych krokach będziemy informować" - napisał w poniedziałek na Twitterze wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Biuro prasowe miasta poinformowało w komunikacie, że "w piątek, 4 marca Gdańskie Nieruchomości skierowały do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury pismo, w którym informują, że w związku z zakończeniem umowy najmu, wzywają do opuszczenia niezwłocznie lokalu przy ul. Długiej 35".

W piśmie Gdańskie Nieruchomości wyznaczyły termin na opuszczenie lokalu do 18 marca 2022 roku. Poinformowały także najemców, że "do dnia przekazania lokalu Gdańskim Nieruchomościom protokołem zdawczo-odbiorczym będą obciążeni za bezumowne korzystanie z lokalu".

Jak przekazała PAP, inspektor referatu prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku Joanna Bieganowska, "lokal zajmowany jest od lat 60., początkowo przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Od 1984 r. ww. towarzystwo użytkuje lokal jako Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury".(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/