×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rowerem do krakowskiego Quattro Business Park – nowa stacja Wavelo gotowa

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 mar 2018 15:22
Rowerem do krakowskiego Quattro Business Park – nowa stacja Wavelo gotowa
fot. mat. pras.
Rowerem do krakowskiego Quattro Business Park – nowa stacja Wavelo gotowa
Rowerem do krakowskiego Quattro Business Park – nowa stacja Wavelo gotowa

W Quattro Business Park powstała stacja rowerowa Wavelo, z której korzystać mogą pracownicy biurowców, a także mieszkańcy dzielnicy Prądnik Czerwony. Quattro Business Park jest pierwszym kompleksem biurowym w stolicy małopolski, w którym powstała stacja rowerów miejskich. Było to możliwe dzięki współpracy właściciela i zarządcy Quattro Business Park z operatorem krakowskiego systemu roweru miejskiego.

REKLAMA

– Stacja Wavelo w Quattro to odpowiedź na potrzeby pracowników, którzy przyjeżdżają albo będą przyjeżdżać do pracy rowerem. W ostatnim roku zaobserwowaliśmy, że liczba osób dla których dwa kółka stały się podstawowym środkiem transportu, również do pracy, stale się zwiększa. To wygodne, ekologiczne i ekonomiczne uzupełnienie komunikacji miejskiej. – mówi Joanna Kowalska-Szymczak z firmy Syrena Real Estate, reprezentującej fundusz Starwood Capital Group, właściciela Quattro Business Park. Z myślą o rowerzystach pracujących w kompleksie przygotowano szatnie, prysznice, duże i wygodne parkingi rowerowe oraz stację serwisową.

Liczący 60 000 mkw. Quattro Business Park jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych kompleksów biurowych w Krakowie. Położony zaledwie 4 km od krakowskiego centrum, jest jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji przez międzynarodowe korporacje. Zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, Quattro Business Park oferuje nowoczesną infrastrukturę techniczną oraz szereg udogodnień dla pracowników – 3 restauracje, siłownię, centrum medyczne, kioski, aptekę, a od niedawna także regularne wizyty food trucków oraz mobilnej kawiarni.

Nie tylko rowery

Rosnąca popularność jednośladów wynika nie tylko z mody na aktywny styl życia, ale także ze zmiany podejścia miast konsekwentnie zwiększających nakłady na infrastrukturę. Obecnie w Krakowie znajduje się około 220 km tras i ścieżek rowerowych, a stolica Małopolski plasuje się w czołówce polskich metropolii – za Warszawą i Wrocławiem – przyjaznych fanom dwóch kółek. Do 2019 roku planowana jest rozbudowa siatki o kolejne 140 km.

W drugiej połowie roku planowane jest również oddanie do użytku, położonej nieopodal Quattro Business Park, stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na Prądniku Czerwonym. Pociągami zatrzymującymi się u zbiegu ulic Powstańców, Reduta i Meiera będzie można dojechać na Dworzec Główny w Krakowie, jak również w inne rejony miasta i województwa.

– Dzięki stacji rowerowej jeszcze silniej włączamy Quattro Business Park w system komunikacji publicznej Krakowa. Czekamy na otwarcie stacji SKA wraz z planowanym parkingiem P+R, co będzie wielkim ułatwieniem dla pracowników Quattro i okolicznych mieszkańców. Dzięki nowej infrastrukturze komunikacyjnej znacznie poprawi się też dojazd do największej strefy handlu i rozrywki w Małopolsce, którą tworzą Serenada, CH Krokus, kryty aquapark i Multikino. Obiekty znajdują się w bliskim sąsiedztwie Quattro Business Park, więc użytkownicy naszego kompleksu nie muszą wsiadać do samochodu, aby skorzystać z wyjątkowej oferty handlu i usług. Cieszymy się, że Quattro Business Park jest pierwszym biurowcem w Krakowie, który oferuje możliwość korzystania z publicznych rowerów. – dodają przedstawiciele Syrena Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie