REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozbudowa budynku inspekcji weterynaryjnej w Sokółce. Będą m.in. nowe biura

  • Autor: PAP
  • 29 lis 2022 09:53
Rozbudowa budynku inspekcji weterynaryjnej w Sokółce. Będą m.in. nowe biura
Z budżetu państwa na 2023 i 2024 r. ma pochodzić ponad 2 mln zł na rozbudowę budynku inspekcji weterynaryjnej w Sokółce. fot. Shutterstock

Budynek powiatowej inspekcji weterynaryjnej w Sokółce idzie od rozbudowy. Powstaną między innymi nowe biura.

REKLAMA

  • Rozbudowa budynku powiatowej inspekcji weterynaryjnej w Sokółce (Podlaskie) zacznie się w 2023 r.
  • W ramach inwestycji ma być dobudowanych pięć pomieszczeń biurowych z kilkunastoma stanowiskami pracy, zaplecze sanitarne, socjalne, sala konferencyjna.
  • Z budżetu państwa na 2023 i 2024 r. ma pochodzić ponad 2 mln zł na ten cel - poinformował w poniedziałek w Sokółce wiceminister rolnictwa Lech Antoni Kołakowski.

Jak przekazał wiceszef MRiRW, departament budżetu ministerstwa rolnictwa pozytywnie zaopiniował wniosek o rozbudowę inspekcji weterynaryjnej w Sokółce złożony przez wojewodę podlaskiego wspólnie z inspektorami weterynarii - powiatowym i wojewódzkim.

"Całość inwestycji planowana jest na 2 mln zł. W 2023 r. 1,1 mln zł, kolejny 1 mln zł w roku 2024. Jest to bardzo potrzebna, oczekiwana inwestycja. Tu inspekcja weterynaryjna prowadzi nadzór, szkolenia z rolnikami, producentami żywności" - mówił Kołakowski w poniedziałek w Sokółce. Dodał, że ze szkoleń będą także korzystać myśliwi oraz lekarze weterynarii.

W ramach inwestycji ma być dobudowanych pięć pomieszczeń biurowych z kilkunastoma stanowiskami pracy, zaplecze sanitarne, socjalne, sala konferencyjna. Opracowywany jest projekt tej rozbudowy.

"Na Sokółce nie poprzestaniemy. Będziemy chcieli, aby w województwie podlaskim cyklicznie były modernizacje tych bardzo potrzebnych obiektów inspekcji weterynaryjnej (...). To ma służyć bezpieczeństwu żywności, jakości żywności. Tu jest szczególna rola inspekcji weterynaryjnej. Zdrowa żywność to są zdrowi ludzie, ale też możliwość wprowadzenia do obrotu, jak również eksportu, polskiej żywności, która poszukiwana jest praktycznie na wszystkich kontynentach" - mówił Kołakowski w poniedziałek.

(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!