×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozkręca się rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu. Nowa inwestycja za prawie 30 mln zł

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2023 11:31
Rozkręca się rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu. Nowa inwestycja za prawie 30 mln zł
Elbląg realizuje kolejne przedsięwzięcia mające na celu modernizację infrastruktury miejskiej. Przedmiotem nowego zamówienia, zleconego Korporacji Budowlanej Doraco, jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg wzdłuż linii Wyspy Spichrzów, fot. Adobe Stock

Władze Elbląga zleciły przebudowę zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg od strony Wyspy Spichrzów wraz z zagospodarowaniem terenów przybrzeżnych. Koszt inwestycji wyniesie ok. 30 mln zł. Całość planowanych prac wykona Korporacja Budowlana Doraco.

REKLAMA

  • Elbląg zlecił przebudowę zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg od strony Wyspy Spichrzów wraz z zagospodarowaniem terenów przybrzeżnych firmie Korporacja Budowlana Doraco.
  • Wartość prac została ustalona na prawie 30 mln zł.
  • Zakończenie prac jest planowane w połowie 2025 roku.

Elbląg realizuje kolejne przedsięwzięcia mające na celu modernizację infrastruktury miejskiej. Przedmiotem nowego zamówienia, zleconego Korporacji Budowlanej Doraco, jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. Inwestycja realizowana będzie w ramach zadania: „Rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu – terenu przeznaczonego pod inwestycje Programu Fabryka”. Wartość zakontraktowanych prac została ustalona na poziomie 29,8 mln zł brutto. Zadanie zostanie w większości dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Inwestycja za 30 mln zł

Korporacja Budowlana na realizację kontraktu będzie miała 30 miesięcy. Z tego 16 miesięcy poświęcone będzie na zaprojektowanie inwestycji i kolejne 14 miesięcy na jej wykonanie. Zakończenie prac jest planowane w połowie 2025 roku.

Modernizacja obejmie odcinek nabrzeża od Mostu Wysokiego w kierunku fosy miejskiej i mostu Kardynała Wyszyńskiego oraz od Mostu Niskiego w stronę OSW Fala. Prace budowlane będą prowadzone na odcinku łącznie około 450 metrów. W ramach zakontraktowanych robót planowana jest m.in. przebudowa nabrzeża wraz z wyposażeniem w urządzenia cumownicze i odbojowe, przebudowę pomostów pływających, kanalizacji, ale także instalacja oświetlenia, zaopatrzenie w prąd i wodę czy renowacja terenów zielonych. W ramach projektu przewidywane jest również wykonanie ciągu pieszo – jezdnego od ul. Wybrzeże Gdańskie w kierunku ul. Warszawskiej oraz budowę parkingu do 200 miejsc postojowych przy ul. Warszawskiej.

W ramach projektów hydrotechnicznych praca na wodzie zawsze jednak obarczona jest standardowymi wyzwaniami związanymi m.in. z występującą cofką, wezbraniami czy falą powodziową. Większość robót będziemy natomiast prowadzili z lądu. Jednocześnie prace na rzece są znacznie mniej wymagające niż w portach morskich. W przypadku Elbląga mamy również dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Dlatego nie spodziewamy się większych utrudnień. Inwestycja jest prowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, więc już na etapie projektowym będziemy mogli zidentyfikować potencjalne ryzyka i odpowiednio je zaadresować - podkreślił Piotr Siemaszko, dyrektor Oddziału Hydrotechniki, Korporacja Budowlana Doraco.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie