×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczęła się rozbiórka olsztyńskiego basenu

  • Autor: PAP
  • 03 lis 2022 16:51
Rozpoczęła się rozbiórka olsztyńskiego basenu
Rozpoczęła się rozbiórka olsztyńskiego basenu, fot. shutterstock

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe basenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie. Przed rokiem miasto sprzedało działkę, na której znajduje się basen i hala sportowa, za rekordową cenę 13,1 mln zł.

REKLAMA

Działka, którą przed rokiem kupiła spółka z Gdańska, jest ogrodzona wysokim płotem. W czwartek robotnicy prowadzili prace rozbiórkowe dachu kompleksu sportowego, m.in. nad nieużywanym, dawnym basenem.

Zbudowany w 1967 roku basen przy ul. Głowackiego i sąsiadująca z nim bezpośrednio hala sportowa znajdują się w ścisłym centrum Olsztyna. Przed rokiem miasto Olsztyn uznało, że kompleks należałoby wyremontować, ale z braku środków na ten cel działkę z kompleksem sportowym wystawiono na sprzedaż. Cenę wywoławczą za 10,5 tys. mkw. ustalono na 9 mln zł.

Sprzedaż działki odbywała się z problemami - pierwszy nabywca nie wpłacił wylicytowanej kwoty. Ratusz ogłosił drugi przetarg, który pierwszy nabywca próbował zablokować. Ostatecznie przed rokiem miasto sprzedało działkę za 13,1 mln zł. Nabywcą okazał się gdański deweloper, spółka INPRO. Po wygraniu przetargu nabywca zapowiedział rozbiórkę starych obiektów sportowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie