×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczęła się rozbiórka starego dworca autobusowego w Łomży

  • Autor: PAP
  • 13 sie 2018 15:04
  • Aktualizacja: 13 sie 2018 15:03
Rozpoczęła się rozbiórka starego dworca autobusowego w Łomży
fot. pixabay

W poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka starego dworca autobusowego w Łomży. Nowy dworzec ma być gotowy w 2019 r.

REKLAMA

Rozbiórka nie powinna powodować utrudnień dla podróżnych w rejonie dworca - dodaje Czech. Wyjaśnił, że zmiany odczują głównie kierowcy autobusów z tras dalekobieżnych, bo będzie możliwy dojazd w to miejsce jedynie od ulicy Dworcowej, zamknięty będzie dojazd od ul. Sikorskiego. Przy dworcu gotowy jest już natomiast nowy parking na ok. 120 samochodów.

Władze Łomży chcą zbudować nowe centrum przesiadkowo-komunikacyjne przy ulicach: Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów. Miasto podzieliło przetarg na tę inwestycję na kilka części. Dotychczas nie wyłoniono jeszcze firm, które zbudują stalową konstrukcję nowego dworca i sam budynek.

Jak informowały wcześniej władze Łomży, nowe centrum przesiadkowe ma powstać na terenie ok. 3 tys. m kw. Dworzec ma mieć powierzchnię ok. 300 m kw. z poczekalnią, punktem obsługi klienta, toaletami, pomieszczeniami biurowo-administracyjnymi.

Łukasz Czech poinformował, że dotychczas miasto ma podpisane umowy z wykonawcami prac na kwotę ok. 4,5 mln zł i szacuje, że na pozostałe prace potrzeba będzie "drugie tyle". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie