REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczyna się remont budynków przy ul. Folwarcznej w Poznaniu

  • Autor: www.poznan.pl
  • 25 lis 2021 10:19
Rozpoczyna się remont budynków przy ul. Folwarcznej w Poznaniu
Rozpoczyna się remont budynków przy ul. Folwarcznej w Poznaniu, fot. www.poznan.pl

Do końca przyszłego roku dwa budynki przy ul. Folwarcznej w Poznaniu zyskają docieplony dach, wyremontowaną elewację i wymienioną stolarkę okienną.

REKLAMA

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął remont dwóch sąsiadujących ze sobą budynków mieszczących się przy ul. Folwarcznej 19 i 20. Wcześniej prowadzone prace w tych obiektach obejmowały montaż centralnego ogrzewania. Teraz zakres robót jest zdecydowanie szerszy i z pewnością poprawi jakość i estetykę obu nieruchomości.

W ramach modernizacji dwóch budynków zostanie docieplony dach. Remontowi zostanie poddana elewacja wraz z wymianą stolarki okiennej. Obiekty wymagały konkretnych działań w tym zakresie i na pewno mieszkańcy ucieszą się ze zmian, które zdecydowanie podniosą  atrakcyjność ich nieruchomości. 

Istotną kwestią jest fakt, że dzięki zmianom budynki będą spełniały obowiązujące normy cieplne. Prace obejmą także remont klatki schodowej, jak i również obszar znajdujący się dookoła budynków. Wymianie ulegnie instalacja kanalizacyjna oraz wodociągowa w częściach wspólnych.

Teren został już przekazany głównemu wykonawcy, który na realizację zadania ma 365 dni. Oznacza to, że wszystkie prace zakończą się do końca 2022 roku. Koszt modernizacji budynków przy ul. Folwarcznej 19 i 20 wyniesie ponad 3,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie