×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczyna się remont sąsiedztwa Manufaktury

  • Autor: UM Łódź
  • 02 lip 2018 15:01
  • Aktualizacja: 02 lip 2018 15:02
Rozpoczyna się remont sąsiedztwa Manufaktury
fot. manufaktura.com

Skrzyżowanie ul. Gdańskiej z ul. Ogrodową w Łodzi od 8 lipca będzie zamknięte w związku z remontem.

REKLAMA

W niedzielę rozpoczyna się modernizacja skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Ogrodową. Od 8 lipca skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu, a od poniedziałku ruszą tam roboty rozbiórkowe z użyciem ciężkiego sprzętu. Janusz Nawrocki z firmy Włodan wykonującej przebudowę, przekonuje, że remont tego miejsca zwiększy bezpieczeństwo pieszych: - Skrzyżowanie zostanie wyniesione, co wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości. Dodatkowo podniesione skrzyżowanie będzie dobrze komponować się ze zmodernizowaną ul. Gdańską.

Jak informuje Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu, w związku z przebudową tego skrzyżowania, dojazd do Manufaktury będzie możliwy tylko od strony ul. Karskiego. Od ulicy Zachodniej będzie można dojechać w okolice hotelu Andel’s. ZDiT przewiduje, że remont skrzyżowania potrwa do 30 sierpnia.

Wykorzystując okres wakacyjny i związany z nim mniejszy ruch, w mieście trwają także prace na innych łódzkich ulicach. Pomiędzy 6 - 7 lipca zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Tuwima. Od ul. Targowej do al. Rodziny Scheiblerów będzie można poruszać się ul. Tuwima w dwóch kierunkach. Dwukierunkowa będzie także ul. Targowa pomiędzy ul. Tuwima a ul. Nawrot.

Do końca tygodnia robotnicy skończą układanie nawierzchni na ul. Wschodniej. W połowie lipca PGE rozpocznie instalowanie kabla wysokiego napięcia, co może także spowodować pewne utrudnienia w ruchu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie