REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 maj 2021 13:28
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3, fot. mat. pras.
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3
Rozpoczynają się prace budowlane w Ogrodach Ulricha. To projekt WXCA i LAB3

Rozpoczęły się prace budowlane kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie, które potrwają około 12 miesięcy. Latem 2022 roku zrewitalizowane Ogrody otworzą się na nowo, tworząc innowacyjną, ekologiczną przestrzeń odpoczynku i rekreacji dla warszawiaków.

REKLAMA

  • W ramach zawartej umowy z Ingka Centres firma Budimex wykona prace związane z odbudową i rozbudową historycznych Szklarni Ulricha oraz Parku Ulricha, a także modernizacją Willi Ulricha i Zielonej Chaty. 
  • Jest to kolejny etap inwestycji – od początku bieżącego roku firma Revita Art prowadzi konserwację szklarni.
  • Projekt rewitalizacji powstał w pracowni WXCA i LAB3.

- Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii - mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Czytaj także ->TOP: WXCA w ogniu pracy. Na te projekty słynnej pracowni czekamy!

- Cieszymy się, że możemy wziąć udział w współtworzeniu miejsca, które przysłuży się wszystkim okolicznym mieszkańcom, niezależnie od wieku. Zrównoważone i innowacyjne podejście do inwestycji jest nam bardzo bliskie, dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do współpracy z Ingka Centres przy odbudowie Ogrodów Ulricha. W ostatnich miesiącach zakończyliśmy z sukcesem rewitalizację Parku Ludowego w Lublinie, a rok wcześniej zrealizowaliśmy pierwszy w Polsce obiekt użyteczności publicznej z certyfikatem BREEAM w podwarszawskich Markach – powiedział Artur Popko, wiceprezes Budimeksu.

Aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i klientów Wola Parku podczas prac budowlanych, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami zostało zamknięte. Z użytkowania wyłączono część miejsc parkingowych znajdujących się na parkingu strzeżonym oraz pomiędzy Willą Ulricha a Szklarnią. 

Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce. 

- Zależało nam, by wydobyć niesamowitą historię miejsca, wprowadzając jednocześnie innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Przykładowo eksponujemy świetnie zachowane ceglane ściany z dawnego podziemnego łącznika między szklarniami, projektując w tym miejscu przestrzeń ogólnodostępną dla użytkowników. Takich niespodzianek i możliwości odkrywania zabytkowej tkanki w nowoczesnych przestrzeniach będzie znacznie więcej. Ogrody Ulricha to złożony projekt, w którym łączymy wiele funkcji odpowiadających na potrzeby współczesnego człowieka, dbając o walory historyczne miejsca – wyjaśniała Monika Lemańska, współautorka projektu z WXCA.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie