REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rozstrzygnięty przetarg na budowę największej hali widowiskowo-sportowej

  • Autor: PAP
  • 24 paź 2017 10:00
fot. shutterstock

Przedsiębiorstwo UNIMAX z Warszawy wybuduje w Suwałkach największą w regionie halę widowiskowo-sportową za ponad 36 mln zł. Urząd Miasta w Suwałkach po czterech tygodniach rozstrzygnął w poniedziałek przetarg ws. tej inwestycji.

REKLAMA

Miasto ogłosiło przetarg w lipcu. Samorząd zakładał, że Arena Suwałki będzie kosztowała ok. 27 mln zł. Suwałki mają otrzymać na ten cel 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto zakładało, że pozostałe 17 mln zł wyda z własnego budżetu. Jednak oferenci, którzy przystąpili do przetargu, zaproponowali wyższe ceny, od niespełna 37 do 55 mln zł.

Władze miasta po przeprowadzeniu przetargu przez cztery tygodnie zastanawiały się czy unieważnić przetarg, czy jednak wybrać wykonawcę.

"Widzimy olbrzymie ożywienie na polskim rynku budowlanym. Wszystkie inwestycje, nie tylko te realizowane w Suwałkach, opiewają na kwoty większe nie zakładają to kosztorysy. Spodziewaliśmy się, że kwoty zaproponowane w przetargu będą większe niż nasze obliczenia. Musimy teraz starać się o to, by znaleźć dodatkowe środki na zrealizowanie tej potrzebnej naszemu miastu inwestycji" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Władze Suwałk wystąpiły do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do Zarządu Województwa Podlaskiego. W listopadzie ma być podpisana umowa z wykonawcą. Według planu hala ma być oddana do użytku w maju 2019 roku.

Obiekt ma powstać obok stadionu piłkarskiego, na którym grają pierwszoligowe Wigry Suwałki. Pomysł budowy hali pojawił się ponad rok temu wśród działaczy siatkarskiego klubu Ślepsk Suwałki. W obecnej hali, w której gra suwalski zespół, mieści się niespełna tysiąc kibiców, a chętnych na kupno biletów jest dużo więcej.

Obiekt ma służyć zarówno pierwszoligowym Wigrom do treningów, siatkarzom Ślepska do rozgrywania spotkań z większą liczbą publiczności oraz innym suwalskim klubom sportowym.

Hala ma mieścić 2,2 tys. widzów. Planowana powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 6 tys. m kw., z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Zaplanowano tam boiska do siatkówki (9 na 18 m), koszykówki (15 na 28 m) i piłki ręcznej (20 na 40 m). Na trybunach będzie mogło zasiąść 2165 kibiców. Zaplanowano również salę treningową o wymiarach 14 na 24 m, o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m.

Jak poinformował magistrat, ma to być największa hala sportowo-widowiskowa w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 km od Suwałk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie