REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rudzki Klub Sportowy już gotowy

  • Autor: UMŁ
  • 29 gru 2021 10:39
Rudzki Klub Sportowy już gotowy
Rudzki Klub Sportowy już gotowy, fot. UMŁ

Zakończyły się już ostatnie prace modernizacyjne i przeglądy techniczne stadionu lekkoatletycznego Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. Już niebawem rozpoczną się na nim pierwsze zgrupowania oraz prace nad drugim etapem inwestycji.

REKLAMA

– Zgodnie z obietnicami w grudniu zakończyliśmy długo wyczekiwaną modernizację areny lekkoatletycznej na Rudzie. Do dyspozycji sportowców oddajemy w pełni wyposażony obiekt sportowy, który będzie wizytówką łódzkiej lekkoatletyki – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nowa arena sportowa przy ul. Rudzkiej spełnia wszystkie wymogi potrzebne do organizacji zawodów lekkoatletycznych. Pierwszy mityng planowany jest w połowie maja 2022 r.

– Już teraz mamy dużo pytań o możliwość zorganizowania zgrupowań treningowych w okresie letnim w Łodzi. Wiele wskazuje również na to, że na treningi zawitają do nas zawodnicy kadry narodowej, ponieważ w 2022 r. stadion w Spale będzie remontowany – mówi Lech Krakowiak, prezes RKS Łódź.

Czas na drugi etap

Po ukończeniu I etapu inwestycji na którą przeznaczono 10 mln zł (3,5 mln to dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu) przyszedł czas na rozpoczęcie II etapu modernizacji.

Miasto przygotowuje się do kontynuacji zadania, czyli przebudowy zdegradowanego technicznie zaplecza administracyjnego, szatni, pomieszczeń odnowy biologicznej i rehabilitacji. Ta część inwestycji kosztować będzie ok. 17 mln zł i rozpocznie się w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie