×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rusza budowa Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Inwestor zapowiada prawdziwą perełkę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 04 sie 2022 11:30
Rusza budowa Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Inwestor zapowiada prawdziwą perełkę
Projekt Sienkiewicza Résidence, zlokalizowany naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, składa się z dwóch części – Classic oraz Modern, fot. mat. prasowe

Sienkiewicza Résidence powstanie naprzeciw Ogrodu Botanicznego. To najnowszy projekt Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu. Jego częścią będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej. – To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor. Właśnie wybrano wykonawcę.

REKLAMA

  • Sienkiewicza Résidence to najnowszy projekt Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu.
  • Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach.
  • Za projekt odpowiada architekt Maciej Konopka.
  • Budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w I kw. 2024 roku

Francuski deweloper właśnie ogłosił generalnego wykonawcę swojej inwestycji w centrum stolicy Dolnego Śląska. – Cieszymy się, że udało się sfinalizować współpracę z firmą Alfa-Dach i budowa Sienkiewicza Résidence ruszyła jeszcze w lipcu. To nasz sprawdzony partner. Firma pochodzi z Wrocławia, więc tym ważniejsze, że budowę zrealizuje wykonawca znający realia lokalnego rynku – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska. 

To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor, fot. mat. prasowe
To ma być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor, fot. mat. prasowe

Sienkiewicza Résidence to naprawdę wyjątkowa inwestycja – ma niepowtarzalną lokalizację, niebanalną koncepcję, walor historyczny i wyróżniający się projekt wnętrz. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy wyjątkowy projekt i będzie to prawdziwa perełka nie tylko wśród nieruchomości we Wrocławiu, ale w całej Polsce - zapowiada Krzysztof Foder.

 Łączą historię i nowoczesność

Projekt Sienkiewicza Résidence, zlokalizowany naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, składa się z dwóch części – Classic oraz Modern. Część historyczna, czyli Classic, to zabytkowy budynek zajmowany kiedyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną, znajdujący się w głębi działki. Teraz zostanie zrewitalizowany i rozbudowany. Najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.

Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi architekt Maciej Konopka.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r., fot. mat. inwestora
Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r., fot. mat. inwestora

Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo), czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią.

Z kolei część nowoczesna, czyli Modern, powstanie od podstaw i uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to nowoczesny obiekt, nawiązujący do architektury na sąsiednich działkach.

Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby „odtwarzania” zabudowy historycznej, robione na siłę, są niewłaściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.

Wnętrza części Modern będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości komponującej się z elewacją. W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.

Zgodnie z planem, budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w I kw. 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się latem 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie