REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rusza głosowanie w X edycji budżetu obywatelskiego Łodzi

  • Autor: PAP
  • 06 paź 2022 16:18
Rusza głosowanie w X edycji budżetu obywatelskiego Łodzi
Od jutra głosowanie w X edycji budżetu obywatelskiego Łodzi, fot. shutterstock

W piątek rozpocznie się głosowanie w X edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców projektów miasto przeznaczyło 26,2 mln zł. Łodzianie mogą oddać 5 głosów na projekty ponadosiedlowe i 5 na osiedlowe.

REKLAMA

"Mam nadzieję, że dzięki tak dużej liczbie prawie 700 wniosków, które zostały zakwalifikowane do głosowania, każdy z nas będzie mógł znaleźć coś istotnego dla siebie. Bardzo się cieszę, że w tej edycji największa liczba wniosków - 144 - dotyczy działań związanych ze sferą sportu i rekreacji. Mamy też 140 wniosków dotyczących zieleni i ogólnie pojętej ochrony środowiska" - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Głosowanie w X edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczyna się w piątek 7 października. Do 14 października będzie można oddać głos w formie tradycyjnej, papierowej. Głosowanie elektroniczne potrwa do 31 października.

Łodzianie będą mogli wybierać wśród 696 projektów. Do rozdysponowania przez mieszkańców miasto przeznaczyło 26,2 mln zł. Każdy głosujący może oddać 5 głosów na projekty ponadosiedlowe i 5 na projekty osiedlowe. W ramach głosowania osiedlowego można wybrać projekty z dwóch dowolnych osiedli, bez względu na miejsce zamieszkania.

Jak podała prezydent, najwięcej projektów do wyboru będą mieli mieszkańcy osiedli Karolew i Stary Widzew - po około 30.

"Głosowanie papierowe będzie możliwe w pięciu punktach tzw. dawnych delegatur, które mieszkańcy doskonale znają, ale też zapraszamy do siedziby Biura Aktywności Miejskiej przy ulicy Tuwima 10. Tam też będzie można w tych pierwszych dniach głosowania wrzucić papierowe głosy. Jeśli organizacje pozarządowe czy rady osiedli planują w tym czasie imprezy plenerowe, np. pikniki, możemy na nich ustawić mobilne punkty do głosowania elektronicznego" - dodała wicedyrektorka Biura Aktywności Miejskiej UMŁ Agata Burlińska.

W tym roku po przerwie spowodowanej pandemią uruchomione będą stacjonarne punkty do głosowania elektronicznego zlokalizowane w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Wykaz placówek, a także lista projektów i inne niezbędne informacje dostępne są na stronie www.lodz.pl/bo.

Wyniki głosowania zostaną przedstawione w listopadzie, a realizacja projektów rozpocznie się w 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie