REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rusza kolejny etap modernizacji oświetlenia bulwarów wiślanych w Krakowie

  • Autor: PAP
  • 03 kwi 2018 16:01
Rusza kolejny etap modernizacji oświetlenia bulwarów wiślanych w Krakowie
fot. pixabay.com

Rozpoczęły się prace związane z montażem oświetlenia i monitoringu na krakowskich bulwarach wiślanych: Inflanckim, Wołyńskim, Tynieckim i Rodła. W przyszłym roku wykonane zostanie oświetlenie kolejnych bulwarów: Poleskiego, Podolskiego i części Lotników Alianckich.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zagospodarowanie bulwarów zakłada montaż inteligentnego oświetlenia, które będzie dostosowywało się do natężenia ze względu na porę roku i dnia, nasadzenie zieleni oraz montaż stylowych lamp iluminacyjnych.

Wzdłuż bulwaru Inflanckiego zamontowanych zostanie około 90 opraw oświetleniowych i iluminacyjnych, przy Tynieckim będzie ich ponad 40, przy Rodła 53, a w okolicach bulwaru Wołyńskiego 27. Prace zakończą się w tym roku.

We wtorek ZIKiT zakończył przetarg na budowę oświetlenia kolejnych bulwarów: Poleskiego, Podolskiego z częścią bulwaru Lotników Alianckich. Realizacja prac na nich planowana jest w 2019 roku. Oferty złożyły trzy firmy, a wartość zadania to ponad 1,7 mln zł.

Prace związane z modernizacją oświetlenia bulwarów wiślanych trwają od 2016 roku. Do tej pory gruntownie przebudowano instalacje na bulwarach: Czerwińskim (lewy brzeg Wisły między mostami Dębnickim i Grunwaldzkim) i Kurlandzkim (lewy brzeg pomiędzy mostami Piłsudskiego i Kotlarskim).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie