REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rusza remont kolejnej łódzkiej kamienicy

  • Autor: UMŁ
  • 27 wrz 2021 12:44
Rusza remont kolejnej łódzkiej kamienicy
Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3 w Łodzi, fot. UMŁ

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3 w Łodzi. Powstaną w niej rodzinna kawiarnia, świetlica artystyczna i komfortowe mieszkania komunalne. Nie zabraknie zielonego podwórka ze strefą zabaw dla najmłodszych.

REKLAMA

- Kamienica przejdzie gruntowny remont od piwnic po dach. Parter przeznaczony zostanie na działalność organizacji pozarządowych, w tym na kawiarnię i świetlicę twórczą dla dzieciaków ze Śródmieścia. Podwórko połączymy z woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26. Pojawi się na nim dużo zieleni, która uzupełni już rosnące drzewa - mówi Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Mielczarskiego 3 powstanie zupełnie nowa zielona przestrzeń do sąsiedzkich spotkań. W kameralnych alejkach staną ławki, stojaki na rowery, latarnie i kosze na śmieci. Dla najmłodszych pojawi się specjalna strefa animacji z bezpiecznym placem zabaw. Podwórko otoczone będzie ażurowym, stylizowanym ogrodzeniem. Wartość inwestycji to blisko 6,5 mln zł.

- Obecnie prowadzimy prace inwentaryzacyjne i porządkowe wewnątrz kamienicy. Rozpoczęliśmy również pierwsze prace instalatorskie. Prowadzony przez nas remont obejmie przebudowę już istniejących mieszkań, ale i utworzenie zupełnie nowych lokali, które przeznaczone będą na działalność usługową - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik budowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie