×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rusza rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle

  • Autor: PAP
  • 21 cze 2018 09:38
fot. pixabay.com

Rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle rozpocznie się w przyszłym tygodniu – poinformował prezes komunalnej spółki Baseny Wisła Jakub Stasiewicz. Skorzystać z niego będzie można już latem 2019 r. Koszt inwestycji to 18,5 mln zł.

REKLAMA

"We wtorek starostwo w Cieszynie wydało pozwolenie na budowę. Prace rewitalizacyjne na kąpielisku rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Na pierwszy ogień pójdzie budynek starej kawiarni" - powiedział Stasiewicz.

Prezes podkreślił, że położony w centrum Wisły park kąpielowy z uwagi na zabytkowy charakter zachowa oryginalny wygląd. Pozostanie tam basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody, a także główny budynek. Powstanie też nowy pawilon z kinem letnim i usługami.

Inwestycja będzie kosztowała 18,5 mln zł. Spółka komunalna sfinansuje ją z kredytu zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego, który otrzymała w marcu br. Spłata nastąpi w ciągu 15 lat.

Wykonawca ma ukończyć przebudowę w pierwszym kwartale 2019 r., aby już latem z obiektu mogli korzystać mieszkańcy i turyści.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r. W ostatnich latach był nieczynny.

Basen jest drugą dużą inwestycją, którą w tym roku rozpoczął samorząd Wisły. W mieście trwa też modernizacja piętrowego dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, który powstał w 1929 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie