×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rusza rozbiórka łódzkiej kamienicy

  • Autor: UM Łódź
  • 15 mar 2023 11:10
Rusza rozbiórka łódzkiej kamienicy
Start rozbiórki kamienicy przy Kilińskiego 49, fot. UMŁ

Jeszcze w tym tygodniu ma się rozpocząć rozbiórka zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi.

REKLAMA

Kończy się historia problemów z kamienicą przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi. W maju 2021 r. we frontowym budynku zawaliły się stropy. Przez grożącą katastrofą budowlaną nieruchomość trzeba było wstrzymać ruch na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Jaracza. Miasto zamierzało rozebrać zrujnowane budynki, ale Wojewódzki Konserwator Zabytków nie chciał wydać zgody. Do podjęcia decyzji potrzebował pomocy ministerstwa, a formalności zajęły wiele długich miesięcy. 

Dwuletnia historia zmierza właśnie do finału. Nieruchomość została wykreślona z rejestru zabytków, a przed weekendem na teren ma wejść wykonawca, który rozbierze pozostałości po kamienicy.

– Zgodnie z umową wyburzenia potrwają do 5 maja. Wykonawca musi rozebrać zawaloną kamienicę i zabezpieczyć sąsiednie budynki na czas prac. Chodnik po stronie numerów nieparzystych i pasy jezdni w obu kierunkach na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Jaracza będą wyłączone z ruchu. Czasowo będzie zamykany także chodnik po stronie parzystej, kiedy będzie wymagało tego zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy ciężkiego sprzętu – zapowiada Jolanta Baranowska z biura prasowego magistratu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie