REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ruszają pierwsze prace na budowie tramwaju na Gagarina w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa | PropertyDesign.pl
  • 20 maj 2022 12:17
Ruszają pierwsze prace na budowie tramwaju na Gagarina w Warszawie
Widok na Gagarina w Warszawie. Pierwsze prace się rozpoczęły przy budowie tramwaju, fot. PropertyDesign.pl

Coraz bliżej tramwaju na Gagarina w Warszawie. Już 23 maja, rozpoczną się pierwsze prace budowlane na ul. Gagarina, związane z nową trasą tramwajową oraz kolektorem ściekowym. Ulica zostanie zwężona do dwóch pasów w stronę Wisłostrady i do jednego w kierunku centrum.

REKLAMA

  • Tramwaj na Gagarina to wspólna inwestycja warszawskich tramwajarzy i wodociągowców właśnie ruszyła.
  • To część innej inwestycji, czyli budowy trasy tramwajowej do Wilanowa.
  • Budową i projektowaniem tramwaju zajmuje się konsorcjum firm – Inżynieria Rzeszów i Balzola za ponad 200 mln zł brutto.
  • Całe zadanie ma zostać wykonane do końca 2023 r.

Na ul. J. Gagarina pomiędzy ul. Belwederską a Czerniakowską będą realizowane dwie duże inwestycje. Pod ulicą powstanie kolektor ściekowy – tzw. Mokotowski Bis – natomiast na powierzchni ułożone zostanie torowisko tramwajowe – część budowanej trasy do Wilanowa(otwiera się w nowej karcie).

Przeczytaj: Pierwsze prace na budowie. Na starcie tramwaj na Gagarina za 200 mln zł

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje kolektor o średnicy 2,8 m i długości ok. 1,2 km. Budowa kanału podwyższy bezpieczeństwo systemu kanalizacyjnego m.in. podczas intensywnych opadów deszczu. Natomiast Tramwaje Warszawskie - torowisko o długości ponad 1 km. Obie inwestycje wymagały wzajemnej koordynacji, stąd decyzja o wspólnej realizacji obu zadań. Pozwoli to m.in. na skrócenie okresu utrudnień wynikających z prowadzenia prac.

Ruszają pierwsze prace na budowie tramwaju na Gagarina w Warszawie, fot. UM Warszawa
Ruszają pierwsze prace na budowie tramwaju na Gagarina w Warszawie, fot. UM Warszawa

Zwężenie ulicy

W poniedziałek, 23 maja, o godz. 23.30 ul. J. Gagarina zostanie zwężona. Wszyscy kierowcy, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Belwederską, będą kierowani na jezdnię północną – po stronie Łazienek Królewskich. W kierunku ul. Czerniakowskiej wyznaczone będą dwa pasy ruchu po 3-3,3 m każdy. W przeciwnym kierunku – będzie jeden pas (o tych samych parametrach). Na wysokości skrzyżowania z ul. Iwicką kierowcy zmienią jezdnię. Na południowej nitce ul. J. Gagarina również będą przemieszczać się jezdnią w nowym układzie. Wloty ulic Sułkowickiej, L. Nabielaka, Górskiej, Stępińskiej (od strony południowej) i Czerskiej (od strony północnej) w ul. J. Gagarina zostaną zamknięte.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie