×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszył przetarg na modernizację zabytkowego Podlaskiego Instytutu Kultury

  • Autor: PAP
  • 24 maj 2022 15:48
Ruszył przetarg na modernizację zabytkowego Podlaskiego Instytutu Kultury
Ruszył przetarg na modernizację Podlaskiego Instytutu Kultury, fot. shutterstock

Ruszył przetarg na przebudowę i modernizację zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego oraz czterech tzw. spodków - siedzib Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku - poinformowała instytucja. Oferty można składać do 24 czerwca.

REKLAMA

Podlaski Instytut Kultury (PIK) to samorządowa instytucja kultury, która swoją główną siedzibę ma przy ul. Kilińskiego w Białymstoku, swoje działania realizuje też w należących do niej budynkach tzw. spodkach przy ul. św. Rocha. Od kilku lat władze instytucji mówiły o potrzebie remontu obu siedzib.

Projekt "Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku - rewaloryzacja infrastruktury i kapitału kulturalnego" wybrano do realizacji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - przyznano 63 mln zł dofinansowania na tę inwestycję.

Zarządzający instytucją Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił przetarg na remont, przebudowę i modernizację instytucji; firmy mogą składać swoje oferty do 24 czerwca - poinformował we wtorek Marcin Adamski z działu promocji PIK.

Inwestycja składa się z dwóch zadań. Pierwszym jest przebudowa czterech budynków tzw. spodków wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Drugi - remontu zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego. "Budynki zyskają termoizolację, nowe instalacje sanitarne, elektryczne, wnętrza będą miały nową aranżację i nowoczesne wyposażenie. Zakupione zostaną między innymi urządzenia nagłośnieniowe, oświetleniowe, muzyczne, system wystawienniczy na potrzeby edukacji kulturalnej, telebim multimedialny, umeblowanie" - wymienił Adamski.

Otwarcie ofert nastąpi 24 czerwca. Jak podano w ogłoszeniu przetargowym, modernizacja ma zostać zrealizowana w 2,5 roku od podpisania umowy. Inwestycja w 90 proc. dofinansowana jest z funduszu Polski Ład, w 10 proc. to wkład własny zamawiającego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie