REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ruszył przetarg na rewitalizację kaliskiego rynku

  • Autor: UM Kalisz
  • 08 mar 2018 10:42
Ruszył przetarg na rewitalizację kaliskiego rynku
fot. UM Kalisz

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację Głównego Rynku. Inwestycja składa się łącznie z 24 zadań i wpłynie nie tylko na wygląd rynku, ale i komunikację w jego obrębie. Założenia są optymistyczne, bo urzędnicy dają wykonawcy czas na zakończenie prac na jesień tego roku.

REKLAMA

Zakres prac  jest rozległy i skomplikowany. Wszystko zacznie się od robót rozbiórkowych i demontażowych. Rynek zamieni się w rozległe wykopalisko, bo trzeba zerwać istniejącą nawierzchnię. Część płyt granitowych obecnie służących za bruk, po wyszlifowaniu wróci na swoje miejsce.

Przetarg zakłada budowę nowej infrastruktury wodnokanalizacyjnej, budowę fontanny, montaż elementów małej architektury. Na rynku będą hot spoty, regał z książkami, pawilony handlowe i zieleń.

Będzie też sporo historii. Wyeksponowana zostanie kontrowersyjna studnia, ale archeologiczne znaleziska zostaną wystawione na widok publiczny również na tyłach ratusza. Na rynku stanie też makieta całego Śródmieścia.

Urząd Miejski czeka na oferentów do 27 marca. Dla budowlańców zadanie to będzie sporym wyzwaniem, to termin oddania odnowionego rynku to 31 października 2018 roku.

Inwestycja ma kosztować 9,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie