Ruszyła budowa Hampton by Hilton Łódź projektu PRC Architekciexpressilustroway.pl / Propertydesign.pl - 29-03-2016 12:57


Hampton by Hilton w Łodzi zaprojektowali PRC Architekci. Jak podaje expressilustrowany.pl, właśnie ruszyła budowa tego hotelu przy ul. Piotrkowskiej.

Nowy projekt hotelu w centrum Łodzi ma nie tylko na celu przyciągnąć gości, ale również wpasować się w istniejącą tkankę miejską. - Nasz projekt ma opierać się na efekcie synergii hotelu, biur, usług i handlu. To ważne, by umiejętnie połączyć wszystkie funkcje w jednym miejscu - mówi Igor Galas, partner w PRC Architekci.

Hampton by Hilton oraz projekt biurowy Piotrkowska 155 znajduje się na rogu ul. Piotrkowskiej - jednego z największych deptaków Europy oraz al. Mickiewicza - jednej z największych arterii w mieście.

Projekt został podzielony na dwie główne części. Pierwsza, niższa, znajduje się tuż przy ul. Piotrkowskiej. Dwie najniższe kondygnacje zajmą usługi oraz handel. Dopiero od drugiego piętra umieszczona zostanie funkcja hotelowa.

Właściciel gruntu, na którym powstaje hotel, firma Bacoli Properties, kupiła tę działkę od magistratu za 18 mln 150 tys. zł na początku kwietnia 2007 r.

Prace budowlane mają być podzielone na etapy. Pierwszy etap potrwa do połowy kwietnia br. Wówczas rozpocznie się przebudowa ciepłociągu.

Hampton by Hilton w Łodzi będzie miał siedem pięter i zaoferuje 149 pokoi. W wyższej, 19-piętrowej części inwestycji powstaną powierzchnie biurowe i mniejsza część handlowo-usługowa. Pierwszych gości hotel przyjmie na początku 2018 r. - czytamy w portalu expressilustrowany.pl.