REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ruszyła rządowa kampania - Wakacje z Zabytkami

  • Autor: PAP
  • 12 lip 2022 14:55
Ruszyła rządowa kampania - Wakacje z Zabytkami
Ruszyła rządowa kampania - Wakacje z Zabytkami, fot. shutterstock

Wraz z początkiem lipca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainaugurowało kampanię "Wakacje z Zabytkami", której celem jest prezentacja bogactwa polskiego dziedzictwa materialnego. Na stronie internetowej MKiDN dostępna jest zakładka, która ułatwi poznanie zabytków danego regionu.

REKLAMA

- W okresie wakacji chcemy zwrócić uwagę na niezwykłą różnorodność polskiego dziedzictwa kulturowego i zachęcić do poznania historii danego regionu, poprzez prezentację wyjątkowych obiektów - pomników historii, budowli sakralnych, zamków, pałaców, ogrodów historycznych, rezerwatów przyrody, zabytków architektury czy techniki. Odkrywaj Polskę i spędź #wakacjezzabytkami! - wyjaśniono w komunikacie ministerstwa.

Na stronie internetowej MKiDN dostępna jest zakładka, która ułatwi poznanie zabytków danego regionu. Klikając na konkretne województwo, można odkryć znajdujące się na jego obszarze obiekty UNESCO, pomniki historii oraz inne zabytki, które warto odwiedzić podczas wakacji. Załączone kalendarium pozwoli na wzbogacenie wycieczki o dodatkowe atrakcje - targi, festiwale, jarmarki czy wystawy - organizowane w wybranych miejscach.

Dodatkowo w mediach społecznościowych MKiDN w okresie wakacyjnym codziennie publikowane będą posty przedstawiające historię wybranego, wartego odwiedzenia zabytku, uzupełnione relacją fotograficzną. Kampania obejmuje również specjalny spot telewizyjny i radiowy, dodatek prasowy oraz plakaty w przestrzeni publicznej.

W informacji prasowej wskazano, że "najcenniejszym polskim dziedzictwem jest 17 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO". "Równie cenne obiekty, o ponadlokalnym charakterze i wyjątkowym znaczeniu artystycznym i historycznym, zostały uznane prawnie przez prezydenta za pomniki historii. Obecnie na tej liście znajduje się aż 116 obiektów. Dziedzictwo kulturowe Polski (ok. 70 tys. zabytków architektury) to w dużej części obszary i obiekty powszechnie znane. Są wśród nich jednak i te mniej rozpoznawalne, niezwykle ciekawe, wciąż oczekujące na docenienie przez turystów świadectwa małych ojczyzn" - napisano.

Dodano, że resort kultury "od wielu lat w ramach programu +Ochrona zabytków+ dofinansowuje renowację różnorodnych obiektów na terenie całego kraju".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie