×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszyły kolejne prace na kolejowej Zakopiance. Będą nowe stacje i wyremontowane perony

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 mar 2023 12:57
Ruszyły kolejne prace na kolejowej Zakopiance. Będą nowe stacje i wyremontowane perony
Podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów na stacji Nowy Targ, gdzie zmodernizowany zostanie kolejny peron, usytuowany przy budynku dworca. fot. Arkadiusz Mstowski, mat. PLK SA

Trwają prace na kolejowej Zakopiance. Jeszcze w tym roku na trasie pojawią się trzy nowe stacje. W Nowym Targu zmodernizowany zostanie peron przy dworcu, a w Poroninie ruszy budowa przejścia pod torami.

REKLAMA

  • Do zmodernizowanych i nowych stacji i przystanków na trasie do Zakopanego, dołączy w czerwcu stacja Szaflary, a w grudniu Biały Dunajec i Zakopane.
  • Podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów na stacji Nowy Targ, gdzie zmodernizowany zostanie peron. 
  • W Poroninie rozpoczną się prace budowlane związane z przejściem pod torami.
  • 1 marca ruszyły kolejne prace w ramach inwestycji realizowanej przez PLK SA.

1 marca ruszają kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane będą następne, roboty na torach, między Suchą Beskidzką a Zakopanem, dla krótszych i wygodniejszych podróży kolejową zakopianką. W czerwcu, do zmodernizowanych oraz nowych stacji i przystanków dołączy stacja Szaflary, a w grudniu Biały Dunajec i Zakopane.

Prace realizowane do czerwca, obejmą również budowę dodatkowych obiektów. Dzięki temu, podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów na stacji Nowy Targ. Zmodernizowany zostanie kolejny peron, usytuowany przy budynku dworca. W Poroninie, rozpoczną się prace budowlane związane z przejściem pod torami, które ułatwi komunikację na stacji wszystkim podróżnym.

Prace na kolejowej zakopiance przewidziano do grudnia 2023 r. Oprócz zwiększenia dostępności i komfortu podróżnych na stacjach i przystankach, inwestycja stworzy możliwość skrócenia czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego do ok. 2 godzin, dla najszybszego pociągu.

Inwestycje na kolejowej zakopiance, w tym modernizacja i budowa przystanków realizowane są w ramach projektu „Prace na liniach nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane”. Projekt za ponad 1,1 mld zł netto jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie