×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeszów dotuje małą retencję

  • Autor: PAP
  • 03 mar 2023 14:15
Rzeszów dotuje małą retencję
fot. Unsplash

Do 22 marca rzeszowianie mogą składać wnioski o dofinansowanie na inwestycje związane z gromadzeniem i wykorzystaniem wód opadowych. Do wykorzystania jest 150 tys. zł.

REKLAMA

  • Rzeszów kolejny raz finansuje inwestycje służące magazynowaniu wody.
  • Do 22 marca rzeszowianie mogą składać wnioski o dofinansowanie na inwestycje związane z gromadzeniem i wykorzystaniem wód opadowych.

"Musimy prowadzić działania, które pozwolą oszczędzać wodę oraz gromadzić ją na trudniejszy czas" - mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Dlatego miasto rozpoczęło drugi nabór wniosków do programu małej retencji. Tym razem do wykorzystania jest 150 tys. złotych, czyli o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Mieszkańcy Rzeszowa mogą dostać pieniądze na budowę ogrodów deszczowych, oczek wodnych, zakup i montaż podziemnych i nadziemnych zbiorników na deszczówkę. O dofinansowanie mogą się ubiegać właściciele domów jednorodzinnych, także w zabudowie szeregowej.

Nabór wniosków trwa do 22 marca, ale nie warto czekać na ostatnią chwilę. "Gdy będzie dużo wniosków, o przyznaniu dotacji zdecyduje kolejność dostarczonych dokumentów - dodaje Kinga Kotwica z Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa. Formularze są dostępne m.in. na stronie internetowej urzędu oraz w punktach obsługi mieszkańców w rzeszowskich galeriach handlowych albo

W ubiegłym roku na program "mała retencja" miasto przeznaczyło 100 000 zł. Podpisało z mieszkańcami 100 umów. Maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 80 procent kosztów inwestycji, ale nie mogła przekroczyć kwoty 1000 zł.

Ponad 90 złożonych wniosków dotyczyło zbiorników naziemnych na deszczówkę. " Mieszkańcy chętnie je stawiają w swoich ogrodach, bo na rynku jest bardzo duży wybór. To też znakomity sposób na zmagazynowanie wody deszczowej na okres, kiedy będzie sucho" - podkreśla Małgorzata Wojnowska, dyrektor Wydziału Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie