×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeszów liczy drzewa. Jaki ma cel?

  • Autor: PAP
  • 04 sie 2022 11:52
Rzeszów liczy drzewa. Jaki ma cel?
Samorząd w Rzeszowie planuje jeszcze w tym roku przeprowadzić inwentaryzację drzew w mieście, fot. Unsplash

Samorząd w Rzeszowie planuje jeszcze w tym roku przeprowadzić inwentaryzację drzew w mieście. Spis ma odpowiedzieć ma pytania, ile jest drzew w stolicy Podkarpacia, jakie to są gatunki i w jakim są stanie.

REKLAMA

  • Rzeszów przeprowadza inwentaryzację drzew w mieście.
  • Miasto chce ustalić ile jest drzew w mieście, jakie to są gatunki i w jakim są stanie.

Jak podkreślił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, na podstawie zebranych podczas inwentaryzacji informacji powstanie elektroniczna baza danych.

"Będzie ona niezbędna m.in. do oceny stopnia zadrzewienia poszczególnych terenów miejskich, przygotowania kolejnych zielonych projektów, które w Rzeszowie będziemy realizować" - dodał.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się inwentaryzacją i utworzeniem elektronicznej bazy danych został już ogłoszony.

Inwentaryzacją zostaną objęte m.in. korony oraz pnie drzew, elementy pokrycia, użytkowania i ukształtowanie terenu. Inwentaryzacja zostanie zrealizowana z zastosowaniem technik teledetekcyjnych oraz prac terenowych. Wykonane zostaną czterokrotne naloty (badania) mające na celu zebranie danych do opracowań - trzykrotnie w tym roku, czwarty nalot odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2023 r., w czasie, gdy drzewa nie mają liści.

W ramach przetargu zostaną wykonane takie mapy jak: koron drzew, mapa gatunków drzew, mapa kondycji drzew, ortofotomapy, modele pokrycia terenu czy mapy miejskich wysp ciepła. System prezentujący wyniki inwentaryzacji będzie gotowy w listopadzie 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie