×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeźba Jednorożca już w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 03 sty 2019 16:04
Rzeźba Jednorożca już w Łodzi
Rzeźba Jednorożca już w Łodzi , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Rzeźba Jednorożca, którą zaprojektował japoński artysta Tomohiro Inaba jest już w Łodzi. Odsłonięcie instalacji planowane jest na wiosnę.

REKLAMA

W czwartek, 3 stycznia 2019 r. w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbyła się prezentacja rzeźby Jednorożca. Jej autorem jest japoński rzeźbiarz Tomohiro Inaba, który przyjedzie wiosną do Łodzi na uroczyste odsłonięcie rzeźby.

- Jak Państwo doskonale wiedzą, ten zwycięski projekt przeszedł długą drogą. Ale wreszcie możemy go pokazać. Póki co jeszcze w magazynie, a na wiosnę już obok "Stajni jednorożców" przy Centralu. Docelowo rzeźba stanie przy hotelu Hilton, gdy zakończy się już jego budowa. Mam nadzieję, że ten pomnik przypadnie do gustu łodzianom, że stanie się także magnesem przyciągającym turystów. że będzie kolejnym ważnym znakiem rozpoznawczym miasta. Tak jak dziś już takim znakiem zmieniającej się Łodzi jest odnowiona ulica Piotrkowska, woonerfy, nowy dworzec czy właśnie "Stajnia jednorożców". Zawsze uważałam, że łodzianie są kreatywni, mają poczucie humoru i wyjątkowy dystans do rzeczywistości. Dziękuję pomysłodawcom i łodzianom, którzy zagłosowali w budżecie obywatelskim na ten projekt - mówiła Hanna Zdanowska, podczas prezentacji rzeźby.

Prezydent Hanna Zdanowska dodała, że na prośbę twórcy rzeźby Jednorożca Tomohiro Inaby, odsłonięcie instalacji nastąpi dopiero wiosną, tak aby przy sprzyjającej pogodzie mogło wziąć w nim udział jak najwięcej mieszkańców Łodzi i turystów. Dokładny termin odsłonięcia rzeźby ustalony zostanie w późniejszym czasie, tak by mógł na nim pojawić się Tomohiro Inaba.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie