×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeźba ozdobiła plac Nowakowskiego w Poznaniu

  • Autor: www.poznan.pl
  • Opublikowano: 09 paź 2018 16:55
Rzeźba ozdobiła plac Nowakowskiego w Poznaniu
Poznań, fot. unsplash

Pod koniec września zakończyła się rewitalizacja placu Kazimierza Nowakowskiego w Poznaniu. Dzieci zyskały miejsce do zabaw, a starsi siłownię zewnętrzną. Zadbano też o estetykę. W centralnej części placu stanęła rzeźba "Leżąca w słońcu".

REKLAMA

- O rewitalizację placu Nowakowskiego zabiegaliśmy od lat. To było mało ciekawe miejsce na mapie Łazarza. Udało nam się pozyskać grant na tę inwestycję, brakującą część pieniędzy dołożył Zarząd Zieleni Miejskiej. Teraz miejsce to prezentuje się bardzo dobrze. Mamy plac zabaw dla dzieci i siłownię zewnętrzną. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla św. Łazarz.

- Bardzo się cieszymy, że w tym odnowionym, zrewitalizowanym parku pojawiła się piękne dzieło sztuki. To wisienka na torcie, która będzie nam umilała rekreację - dodaje Maria Łazarz, przewodnicząca zarządu Osiedla św. Łazarz.

Rzeźba "Leżąca w słońcu" powstała według projektu prof. Anny Rodzińskiej. Artystka nie wzięła z tego tytułu żadnego honorarium. Podarowała swoje dzieło miastu. Monument został wykonany z brązu, czym zajął się Zarząd Zieleni Miejskiej.

- Mam nadzieję, że rzeźba spodoba się mieszkańcom Poznania, choć jest trudna w odbiorze. To nie jest realistyczne dzieło, trzeba użyć wyobraźni. Każdy może zobaczyć coś innego. To forma charakterystyczna dla moich wszystkich prac, które są rozsiane po świecie - przyznaje prof. Anna Rodzińska. Artystka zdradziła, że inspiracją była dla niej spacer po plaży, gdzie z daleka zobaczyła leżącą kobietę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie