×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzuć wszystko i jedź... na norweską wyspę. Hotel szkicu Snorre Stinessena to projekt, jakich mało

  • Autor: PropertyDesign.pl/dezeen.com
  • 09 lip 2018 09:00
  • Aktualizacja: 09 lip 2018 08:59
Rzuć wszystko i jedź... na norweską wyspę. Hotel szkicu Snorre Stinessena to projekt, jakich mało
fot. Steve King

Na norweskiej wyspie Manshausen powstał niezwykły ośrodek turystyczny szkicu Snorre Stinessena. Opatrzony surową architekturą koncept podróżnika polarnego Børge Ouslanda to idealne miejsce do odpoczynku, ale też do uprawiania nordic-walking, wędkowania, nurkowania czy też jazdy na nartach.

REKLAMA

Cechą charakterystyczną architektury zaproponowanej przez Snorre Stinessen jest idealne dopełnienie otaczającej przyrody - minimalistycznej i surowej. Domki, dzięki swojej szklanej elewacji i delikatnemu wkraczaniu w morze, zdają się unosić nad powierzchnią wody. Projektantowi zależało na tym, aby każdy z obiektów oferował użytkownikowi inny widok i doznania - stąd nieco chaotyczne rozmieszczenie domków.

Prócz szkła, do zbudowania fasad użyto dwóch warstw drewna. Pierwsza z nich, poddawana działaniom natury, z czasem zmienia kolor na srebrzystoszary, druga zaś pozostanie bez zmian. 

Każdy z domków posiada dwie podwójne sypialnie oraz pokoik dla dziecka - w sumie może pomieścić 5 osób. Jasne drewniane meble nawiązują do koloru i materiału użytego na elewacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie