×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Są chętni na budowę centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2018 15:36
fot. Fotolia

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę w systemie "zaprojektuj i wybuduj" centrum sportowo-rekreacyjnego w Wadowicach – poinformował wadowicki magistrat. Inwestycja miałaby powstać do końca 2020 r.

REKLAMA

Władze Wadowic zamierzają przeznaczyć na inwestycję 6,2 mln zł, z czego 4,6 mln zł miasto pozyskało już z funduszy UE.

Oferty firm, które wpłynęły, znacznie przekraczają jednak kwotę przeznaczoną na realizację zadania. Wahają się od blisko 12,8 mln zł do 16,6 mln zł.

To już drugi przetarg, który ogłosił samorząd, by wyłonić wykonawcę inwestycji. Poprzedni został unieważniony, gdyż każda ze złożonych wówczas ofert - podobnie jak teraz - znacząco przekraczała przeznaczoną na to zadanie kwotę.

Inwestycja w Wadowicach objąć ma rewitalizację terenów sportowych i rekreacyjnych, które należą do miejskiego klubu Skawa. Na ponad 2 ha powstać ma arena lekkoatletyczna z infrastrukturą towarzyszącą, boisko do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne przykryte halą pneumatyczną z zapleczem, strefa z torem rowerowym, skateparkiem, urządzeniami fitness i pawilonem gastronomicznym, a także plac zabaw z minigolfem. Pojawią się też alejki, ławki, zieleńce oraz strefa relaksu z hamakami.

Ustępujący burmistrz Mateusz Klinowski deklarował latem br., że chciałby, aby prace ruszyły 2019 r. i zostały zakończone do końca następnego roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie