Są chętni na wyremontowanie siedziby Poznańskiej Szkoły ChóralnejUM Poznań - 01-07-2020 12:20


Władze Poznania zapoznały się z ofertami nadesłanymi na przetarg, który wyłoni wykonawcę kolejnego etapu remontu zabytkowej siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego, mieszczącej się przy ul. Cegielskiego.

- Rozpoczęliśmy analizę nadesłanych ofert. Jedna z nich mieści się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie będzie  miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zaplanowane prace będą kontynuacją remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę, w ramach którego zmodernizowane zostały sale lekcyjne w przyziemiu gmachu. Obejmować będą m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego.

Dodatkowo, poza obrębem liczącego niemal 120 lat budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły.